OgłoszeniaUroczystość narodzenia Pańskiego – 25.12.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 grudnia, 20220

Uroczystość narodzenia Pańskiego – 25.12.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Wraz z całym Kościołem przeżywamy uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pełni wdzięczności dla Boga pochylamy się nad tajemnicą Wcielenia i Narodzenia Słowa Bożego. Bóg zapłać za ofiary złożone podczas Pasterki na Fundusz Obrony Życia.

W dzisiejszą uroczystość Msze św. o godz. 800 i 1000. Nie będzie Mszy św. o godz. 1500.

  1. Jutro Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. o godz. 800, 1000 i 1500. Składka zbierana jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Poświęcenie owsa po każdej Mszy św. Rozesłanie Kolędników Misyjnych podczas Mszy o godz. 1000 .
  2. We wtorek o godz. 900 spotkanie wszystkich grup kolędniczych w salce parafialnej i kolędowanie w parafii od godz. 1000
  3. Polecam świąteczne wydanie „Gościa Niedzielnego”. (15 zł)
  4. Dziękuje za sprzątanie i kwiaty do kościoła. W piątek o godz. 1800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  5. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni i uroczystą oprawą świąt: organiście i chórowi, liturgicznej służbie ołtarza nadzwyczajnym szafarzom Komunii Świętej. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w dekorację kościoła : Rodzicom dzieci z kl. III przygotowujących się do Pierwszej Komunii za przygotowanie szopki bożonarodzeniowej, dzieciom za pomoc przy strojeniu choinek.  Magdzie, p. Barbarze i p. Wioletcie za wykonanie stroików na ołtarze. Wszystkim, którzy nie zastali wymienieni a się zaangażowali do pomocy tym bardziej dziękuję. Bóg zapłać!
  6. Czas Bożego Narodzenia przypomina nam, że na świecie jest miłość, która wszystko znosi, wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje. Jest na wyciągnięcie naszych rąk jako nadzieja każdego z nas i całego świata. Bóg pragnie, abyśmy przyjęli Go do serca, do swojego domu, do swojego życia. Dziękuję tym, którzy przesłali życzenia świąteczne do  naszej Parafii. Wszystkim życzę, aby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina, gościły w waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro. Niechaj radość z Narodzenia Pana Jezusa trwa w naszych sercach jak najdłużej. Niech rozpromienia nasze oblicza w czasie rodzinnych spotkań i daje nam nadzieję na przyszłość. Błogosławieństwo Bożej Dzieciny niech towarzyszy Wam i Waszym bliskim w Święta i przez całe życie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *