OgłoszeniaNiedziela Adwentu – 18.12.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 grudnia, 2022

4. Niedziela Adwentu – 18.12.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 4. niedzielę Adwentu. Ofiary składane na tacę przeznaczone na potrzeby parafii. W poprzednią niedzielę na ogrzewanie kościoła zostało złożone 6 969zł. Bóg zapłać!
  1. Zachęcam do udziału w Roratach i Nowennie do Dzieciątka Jezus. W poniedziałek , wtorek i piątek o godz. 1700, w środę, czwartek i sobotę o godz. 700.
  2. Spowiedź adwentowa w parafii odbędzie się we wtorek w godz.:  1400 – 1500 , 1530 – 1630. Również we wtorek o godz. 800 udam się z posługą sakramentalną do chorych   w naszej parafii z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Proszę o zgłaszanie chorych .
  1. W środę 21.12 w kościele pw. św. Stanisława Bpa w Pustkowie Osiedlu o godz. 17:00 odbędzie się msza święta w intencji trzeźwości narodu. Po niej adoracja i świadectwo trzeźwiejącego alkoholika oraz spotkanie w parafialne kawiarence. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  2. Od środę do piątku będziemy przygotowywać w kościele szopkę bożonarodzeniową i ubierać choinki. Zwracam się z prośbą do rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii o pomoc w przygotowaniu świątecznej dekoracji. Zapraszam do pomocy również dzieci, młodzież i wszystkich chętnych.
  3. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O północy zapraszam wszystkich parafian i gości na pasterkę. Chór parafialny proszę o ubogacenie liturgii uroczystym śpiewem kolęd. Składka z Pasterki przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
  4. W niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 800 i 1000 . To święto przeżywajmy w gronie najbliższych, aby w rodzinnej, świątecznej atmosferze cieszyć się z narodzenia Pana Jezusa. Składka z Bożego Narodzenia pozostaje w parafii.
  5. W poniedziałek Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. o godz. 800, 1000 i 1500. Składka zbierana jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Poświęcenie owsa po każdej Mszy św.
  6. We wtorek po świętach do domów naszej parafii zapukają Kolędnicy Misyjni. Uroczyste rozesłanie Kolędników odbędzie się w Święto św. Szczepana podczas Mszy o godz. 1000
  7. Na klęcznikach pod chórem wystawione są świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”– 9 zł., w zakrystii można nabyć kalendarze rolnicze na 2023 r. – 28 zł.
  8. Zachęcam no nabywania prasy katolickiej :„Gościa Niedzielnego” . Dzieciom polecam „Małego Gościa” , „Promyczek Dobra”.
  1. Dziękuje za sprzątanie, odśnieżanie wokół kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W piątek o godz. 1900 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  2. Modlitwa do św. Michała Archanioła…