OgłoszeniaNIEDZIELA ADWENTU – 11.12.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11 grudnia, 2022

3. NIEDZIELA ADWENTU – 11.12.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 3. niedzielę Adwentu, zwaną w liturgii Gaudete („Radujcie się”), która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na ogrzewanie kościoła. W poprzednią niedzielę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie zostało złożone 568 zł. Bóg zapłać!
  2. We wtorek przypada dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
  3. W środę o godz. 1600 zapraszam na spotkanie organizacyjne wszystkie dzieci, które chcą się włączyć w ,, Kolędowanie Misyjne”
  4. W dni powszednie Adwentu – Roraty: w poniedziałek i czwartek o godz. 700 w pozostałe dni o godz. 1700 . Zachęcam do udziału szczególnie dzieci.  W piątek rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus. W dni powszednie nowenna po Roratach, w niedzielę – po Mszy o godz. 800.
  1. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się w przyszłym tygodniu we wtorek tj. 20. XII. w godzinach: 1400 – 1500 , 1530 – 1630.
  2. W zakrystii rozprowadzane są świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Mała świeca – 9 zł., duża – 24 zł. oraz kalendarze rolnicze na 2023 r. – 28 zł.
  3. Pan organista roznosi opłatki do domów jak to bywało w zwyczaju. Ofiary składane przy tej okazji to dobrowolne wynagrodzenie organiście za jego posługę w kościele.
  4. Zachęcam no nabywania prasy katolickiej :„Gościa Niedzielnego” . Dzieciom polecam „Małego Gościa” , „Promyczek Dobra”
  5. Dziękuje za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  6.  Modlitwa do św. Michała Archanioła…