OgłoszeniaNIEDZIELA ADWENTU – 04.12.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 grudnia, 2022
  1. NIEDZIELA ADWENTU – 04.12.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  1. Przeżywamy niedzielę Adwentu. Składka przeznaczona na cele diecezjalne . Bóg zapłać! W następną niedzielę składka na ogrzewanie kościoła. Proszę o ofiary imienne na ten cel. Tradycyjnie, w 2. niedzielę Adwentu, obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  2. W dni powszednie Adwentu zapraszam na Roraty – Mszę św. wotywną o Matce Bożej. W poniedziałek i sobotę – rano o godz. 700, od wtorku do piątku o godz. 1700. Zachęcam do udziału szczególnie dzieci z lampionami. Po roratach losowanie figurki Matki Bożej i Świętego Józefa.
  3. W zakrystii rozprowadzane są świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Mała świeca – 9 zł., duża – 24 zł. oraz kalendarze rolnicze -28 zł.
  4. We wtorek wspomnienie św. Mikołaja. Po Mszy św. spotkanie ze ,,Świętym Mikołajem’’ – aspirantów, ministrantów, lektorów, zespołu ,, Iskierki” oraz Chóru parafialnego. W imieniu św. Mikołaja serdecznie wszystkich zapraszam.
  5. W czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy św. o godz. 1700 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. otrzymają medaliki. (Również w czwartek 8 grudnia jest organizowany wyjazd z parafii do kina na film ,,Prorok”. Seans o godz. 1930. Planowany wyjazd autokarem o godz. 1830, koszt biletu i przejazdu – 25 zł. Proszę chętnych o zapisywanie się w zakrystii do dnia dzisiejszego).
  6. W sobotę o godz. 800 spotkanie aspirantów, ministrantów i lektorów.
  7. Zachęcam no nabywania prasy katolickiej :„Gościa Niedzielnego” . Dzieciom polecam „Małego Gościa”.
  8. Pan organista roznosi opłatki do domów jak to bywało w zwyczaju. Ofiary składane przy tej okazji to dobrowolne wynagrodzenie organiście za jego posługę w kościele.
  9. Dziękuje za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła rodziny.
  10. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary w miesiącu listopadzie na potrzeby kościoła i parafii, również i te bezpośrednio wpłacane na konto parafialne.

11. Modlitwa  do św. Michała Archanioła…