OgłoszeniaNIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 listopada, 2022
 1. NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny Adwent. W dni powszednie Adwentu zapraszam na Roraty – Mszę św. wotywną o Matce Bożej. Od poniedziałku do piątku Roraty będą o godz. 1700, w sobotę – rano o godz. 700. Zachęcam do udziału szczególnie dzieci z lampionami. Temat rozważań na roratach ,,Rodzinne pielgrzymowanie”- wpisuje się w program duszpasterski na rok liturgiczny 2022/2023, pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Po roratach będzie losowanie figurki Matki Bożej i Świętego Józefa.
 2. Jutro przypada 13 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji – bp. Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o modlitwie w intencji biskupa polecając Panu Bogu jego posługę pasterską dla naszej diecezji.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.
 • w pierwszy czwartek tradycyjnie modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
 • w pierwszy piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa . Składka przeznaczona na potrzeby misji.
 •  w pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny, wspólnotę parafialną i cały świat. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 1600 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec połączony z rozważaniem wynagradzającym. O poprowadzenie różańca proszę Róże Różańcowe, następnie Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych.

Okazja do spowiedzi od środy do piątku od godz. 1600. Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. VII i VIII przypominam o spowiedzi i udziale w nabożeństwie pierwszopiątkowym. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 800. Proszę o zgłaszanie chorych.

 1. W sobotę, 3 grudnia, odpust w Nagoszynie z okazji wspomnienia św. Barbary. W niedzielę, 4 grudnia, odpust w Lubzinie z racji wspomnienia św. Mikołaja (suma odpustowa w obu parafiach o godz. 1100).
 2. Najbliższa niedziela to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.
 3. Dziś po Mszy św. obrzęd błogosławieństwa opłatków. Pan organista będzie roznosił opłatki do domów jak to bywało w zwyczaju. Ofiary składane przy tej okazji to dobrowolne wynagrodzenie organiście za jego posługę w kościele.
 4. W poniedziałek o godz. 1700 spotkanie zespołu ,,Iskierki”. Zapraszam wszystkie dzieci które pragną chwalić Pana modlitwą i śpiewem.
 5. W czwartek 8 grudnia jest organizowany wyjazd z parafii do kina na film ,,Prorok”. Seans o godz. 1930. Planowany wyjazd autokarem o godz. 1830, koszt biletu i przejazdu – 30 zł. Proszę chętnych o zapisywanie się w zakrystii do przyszłej niedzieli.
 6. Zachęcam no nabywania prasy katolickiej :„Gościa Niedzielnego”. Dzieciom polecam „Małego Gościa” i „Promyczek Dobra”.
 7. Dziękuje za sprzątanie, dekorację kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny. Dziękuję za wykonanie dekoracji na Adwent: p. Magdalenie, p. Barbarze, p.Wiolettcie i p. Marcinowi.
 8. Modlitwa do św. Michała Archanioła…