OgłoszeniaUROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20.11. 2022.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

20 listopada, 2022

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20.11. 2022.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – patronalne święto Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Dzisiejsza niedziela to również Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Dzień Życia Kontemplacyjnego. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać!
  3. Dzisiaj odpust w parafii Ocieka z okazji wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Suma odpustowa o godz. 1130 .
  4. W poniedziałek o godz. 1600 spotkanie zespołu ,,Iskierki”. Zapraszam wszystkie dzieci które pragną chwalić Pana modlitwą i śpiewem.
  5. Dzieci z kl. III przygotowujące się do Pierwszej Komunii zapraszam w niedzielę na Mszę św. o godz. 1000 wraz z rodzicami. Po mszy św. spotkanie organizacyjne.
  6. W tym tygodniu patronują nam we wtorek św. Cecylia, w czwartek – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy.
  7. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
  8. Zachęcam no nabywania prasy katolickiej :„Gościa Niedzielnego” Dzieciom polecam „Małego Gościa” i „Promyczek Dobra”.
  9. Dziękuje za sprzątanie, dekorację kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  10. Modlitwa do św. Michała Archanioła…