OgłoszeniaNIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 13.11.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 listopada, 2022
 1. NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 13.11.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Przeżywamy 33. niedzielę zwykłą. Dzisiejsza niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na fundację „Kościół w potrzebie”. W tym roku wspieramy Ukrainę zebranymi ofiarami, które zostaną przeznaczone na pomoc tamtejszym chrześcijanom. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas. Ofiary na tacę przeznaczone na potrzeby parafii. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę składka również na potrzeby parafii.
 2. Dziś po mszy św. wieczornej o godz. 1600 spotkanie nowej Rady Parafialnej.

W następną sobotę  Bp. Diecezjalny – Andrzej Jeż zaprasza wszystkich członków Parafialnych Rad Duszpasterskich na Forum Parafialnych Rad Duszpasterskich pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, które odbędzie się 19 listopada br. na Arenie „Jaskółka” w Tarnowie.

 1.  W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w czwartek wspomnienie św. Elżbiety, w piątek bł. Karoliny Kózkówny.
 2. W sobotę, 19 listopada o godz. 17 00 w Parafii Lubzina odbędzie się Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Grupa Apostolska „Karolina” przy Parafii pw. św. Mikołaja w Lubzinie,
  zaprasza młodzież Dekanatu Pustków Osiedle na  Dekanalne Spotkanie Młodzieży, ku czci bł. Karoliny.
  Plan:
  Start : 17:00
  Eucharystia – ks. Mateusz Mądro, diec. rzeszowska,
  Świadectwo – Cud, uzdrowienie od Boga żyjącego – Ewelina Przypek,
  Uwielbienie – ks. Mateusz Mądro, schola.

W spotkaniu wezmą udział kandydaci do sakramentu bierzmowania z kl. VIII. Zachęcam również pozostałą młodzież ze szkół średnich.  Jest zorganizowany transport autokarem. Proszę o zapisywanie się dzisiaj w zakrystii.

 1.  W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. patronalne święto Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Po Mszy, wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji, odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. W tym dniu można zyskać odpust zupełny. Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Dzień Życia Kontemplacyjnego. Podczas Mszy św. o godz. 1000 odbędzie się uroczyste przyrzeczenie złożone przez nowych członków Rady Parafialnej.
 2. Również w przyszłą niedzielę odpust w parafii Ocieka z okazji liturgicznego wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Suma odpustowa o godz. 1130.
 3. W tygodniu różaniec za zmarłych z wypominkami przed Mszą św. o godz. 1630.
 4. Dziękuje za sprzątanie, dekorację kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
 5. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
 6. Modlitwa do św. Michała Archanioła…