Ogłoszenia32 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 06.11.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 listopada, 2022

32 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 06.11.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 32. niedzielę zwykłą. Ofiary na tacę przeznaczone na cele diecezjalne. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę składka na potrzeby parafii.
  2. Podczas kwesty na cmentarzu na Seminarium Duchowne w Tarnowie zebrano 810 zł. W imieniu rektora Seminarium dziękuję za złożone ofiary.  Dziękuję za przeprowadzą zbiórkę kandydatom do sakramentu bierzmowania z kl. VIII i VII.

3.W środę, 9 listopada przypada rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina nam, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego.

1. W piątek, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. O godz. 1630 różaniec za zmarłych poległych w obronie Ojczyzny.
  2.  Przyszła niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na fundację „Kościół w potrzebie”. W tym roku będziemy wspierać Ukrainę naszą modlitwą oraz ze-
    branymi ofiarami, które zostaną przeznaczone na pomoc tamtejszym chrześcijanom. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.
  3.  Dziękuję Radzie Parafialnej za 5-letnie zaangażowanie we funkcjonowanie parafii i wszelką pomoc duszpasterską. W następną niedzielę po mszy św. wieczornej o godz. 1600 spotkanie nowej Rady Parafialnej.
  4.   Różaniec za zmarłych z wypominkami od wtorku do piątku przed Mszą św. o godz. 16 30.
  5.  Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na potrzeby kościoła i parafii, również i te bezpośrednio wpłacane na  konto parafialne. Dziękuję  również za ofiary złożone z okazji zamówionych wypominek listopadowych i rocznych.
  6. Dziękuje za sprzątanie, dekorację kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  7. Bardzo proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu. Do kontenera wrzucamy tylko szkło i plastik, natomiast do kompostownika odpady biodegradowalne. Wszelkie prace przy remoncie grobowców i budowaniu nowych proszę zgłaszać w kancelarii parafialnej.
  8. Modlitwa  do św. Michała Archanioła…