Ogłoszenia31 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 30.10. 2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 października, 2022

31 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 30.10. 2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 31. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać! Składka w uroczystość Wszystkich Świętych pozostaje w parafii, a w pierwszą niedzielę przeznaczona jest na cele diecezjalne.
  2. W poniedziałek o godz. 1630 ostatnie nabożeństwo różańcowe na którym dzieci otrzymają nagrody za udział w tym nabożeństwie ( Plansze różańcowe proszę aby dzieci złożyły przy ołtarzu Matki Bożej). Pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w prowadzenie różańca. Bóg zapłać….
  3. We wtorek, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu będą o godz. 800 i 1000. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.

Procesja na cmentarzu, połączona z różańcem za zmarłych i błogosławieństwem grobów – o godz. 1400. Zapraszam do modlitwy za zmarłych, aby prosić o Boże miłosierdzie dla wszystkich, którzy oczekują chwały nieba.

1. Podobnie jak w latach ubiegłych przy bramie cmentarnej będzie organizowana kwesta na rzecz Wyższego Seminarium Duchowne w Tarnowie. W imieniu rektora Seminarium proszę, aby zbiórkę przeprowadzili kandydaci do sakramentu bierzmowania z kl. VII i VIII. Lista z godzinami kwesty jest przygotowana w zakrystii. Proszę o zapisywanie się.
  2. W środę, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. Msze św. – o godz. 700 i 1700 połączone z wypominkami za zmarłych.

Od południa 1 listopada do północy 2 listopada możemy zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Trzeba spełnić także zwyczajne warunki zyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., dowolna modlitwa w intencjach Ojca świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego.

Codziennie natomiast (do 8 listopada włącznie) możemy zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych. Trzeba również wypełnić zwyczajne warunki zyskania odpustu.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 1600  szczególnie dla dzieci i młodzieży, w piątek od godz. 1600 dla starszych.

Wyjazd do chorych w piątek o godz. 800.

• W pierwszy czwartek tradycyjnie modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  • W pierwszy piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa . Składka przeznaczona na potrzeby misji.
  • W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny, wspólnotę parafialną i cały świat. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 1630 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec połączony z rozważaniem wynagradzającym. O poprowadzenie różańca proszę Róże Różańcowe, następnie Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych.
  1. W czwartek, o godz. 1630, na Różaniec z wypominkami i Mszę św. zapraszam młodzież z kl. VII , w piątek z kl. VIII. Proszę kandydatów do sakramentu bierzmowania, aby wypisali na kartkach imiona i nazwiska swoich zmarłych.
  2. Wczoraj w Parafii Pustków odbyło się udzielenie posługi lektora Franciszkowi Buniowskiemu, ministrantowi z naszej parafii. W imieniu własnym i całej parafii gratuluję tej nowej funkcji liturgicznej i życzę nowemu lektorowi wytrwałości i radości z pełnienia tej posługi lektora. Dziękuję rodzicom za zaangażowanie podczas kursu lektorskiego i dowożenie na spotkania.
  3. Spotkanie nowej Rady Duszpasterskiej odbędzie się 13 listopada tj. w niedzielę po wieczornej Mszy św.
  4. Dziękuje za sprzątanie, dekorację kościoła oraz za koszenie. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  5. Bóg zapłać za prace przy sadzeniu krzewów na parkingu parafialnym prace porządkowe wokół kościoła oraz za wykonanie chodnika łączącego plac przykościelny z parkingiem:
  6. Wiesławie, p. Wojciechowi, p. Anecie, p. Lucjanowi, p. Edycie, p. Lidii, p. Agnieszce, p. Janowi, p. Henrykowi, p. Marianowi i pozostałym parafianom. Dziękuję za porządkowanie kostki na cmentarzu p.Tomaszowi za użyczenie dźwiga i p. Andrzejowi za pomoc.
  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  2. 13. Modlitwa do św. Michała Archanioła…