Ogłoszenia30 NIEDZIELA  ZWYKŁA – 23.10. 2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 października, 2022

30 NIEDZIELA  ZWYKŁA – 23.10. 2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele to Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy dzisiaj składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie w naszym kościele nabożeństwo różańcowe o godz. 17 30. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę. Okazja do spowiedzi św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych – codziennie pół godziny przed różańcem. Proszę o poprowadzenie różańca misyjnego: we wtorek kl. IV, w środę kl. V, w czwartek kl. VI.
  3. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych uporządkujmy groby naszych bliskich. Szkło, plastik, tworzywa sztuczne wyrzucajmy do kontenera, pozostałe do kompostownika. Został wykonany chodnik na cmentarzu przez firmę ,,Eden’’ ze środków gminnych. Dziękuję Panu Sołtysowi za zaangażowanie. W poniedziałek planowane jest porządkowanie kostki na cmentarzu w związku z tym proszę o pomoc wszystkich chętnych od godziny 900.
  4. W piątek czcimy w liturgii Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywajmy go w szczególnych potrzebach.
  5. Pod chórem przygotowane są kartki na wypominki. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej . W zakrystii można zakupić Kalendarze Rolników na 2023r. – 28 zł.
  6. Dziękuję za sprzątanie i dekorację. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  7. Trwają prace przy chodniku łączącym plac przykościelny z parkingiem parafialnym. Dziękuję p. Ryszardowi za wykonanie wykopu koparką, p. Andrzejowi za zamontowanie furtki, pozostałym parafianom za prace przy układaniu krawężników.

8.  Dzisiaj odbywają się wybory radnych do Rady Parafialnej. Karty wyborcze z zaznaczeniem dwóch kandydatów proszę składać w urnach wyborczych umieszczonych przy wyjściu z kościoła.

9. Modlitwa do św. Michała Archanioła…