Ogłoszenia29 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 16.10.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16 października, 2022

29 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 16.10.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz obchodzimy Dzień Papieski. Dziś dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Z tych środków fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę waszej życzliwości. O zebranie ofiar proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.
  2. Następna niedziela w całym Kościele to Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Wielkie dzieło misyjne wspieramy składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
  1. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Codziennie w naszym kościele nabożeństwo różańcowe o godz. 1730. W tym tygodniu proszę o poprowadzenie różańca :

– we wtorek kl. III, w środę kl. VII, w czwartek kl. VIII, w piątek Róże Żywego Różańca.

1. Na stoliku pod chórem przygotowane są kartki na wypominki. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej . W zakrystii można zakupić Kalendarze Rolników na 2022 r. – 28 zł.
  2. Dziękuję za sprzątanie i dekorację kościoła. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

Dziękuje za wykonanie dekoracji okolicznościowej na Dzień Papieski: p. Magdalenie i p. Wiolettcie

6.W następną niedzielę tj. 23 października odbędą się wybory radnych ze zgłoszonych kandydatów. Karty wyborcze z nazwiskami dwóch kandydatów proszę składać w urnach wyborczych umieszczonych przy wyjściu z kościoła.

1.  Modlitwa do św. Michała Archanioła…