Ogłoszenia28 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 09.10. 2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

9 października, 2022

28 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 09.10. 2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś przypada 28. niedziela zwykła. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w kościele codziennie o godz. 1730. W tym tygodniu proszę o poprowadzenie różańca :

– we wtorek kl. IV, w środę kl. V, w czwartek kl. VI.

1.  W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością i modlitwą. Szczególnie będziemy ich polecać Panu Bogu podczas nabożeństwa różańcowego.
  2.  Zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa Tarnowskiego, Andrzeja Jeża dotyczącego wyborów Parafialnych Rad Duszpasterskich w Diecezji Tarnowskiej proszę o zgłaszanie kandydatów do 15 października .
  3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.
  4. W niedzielę 16 października o godz. 13:00, w kościele Miłosierdzia Bożego
    w Dębicy, zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy doświadczyli
    utraty dziecka w wyniku: poronienia, przedwczesnego porodu lub w inny sposób.
    Bezpośrednio po tej Mszy, na cmentarzu przy ulicy Wielopolskiej, odbędzie się uroczysty pochówek dzieci martwo urodzonych, pozostawionych w szpitalu, których rodzice zrezygnowali z prawa do pogrzebu we własnym zakresie. Pochówkowi będzie przewodniczył Kapłan. Szczegóły na plakacie.
  5. Dziękuję za sprzątanie i dekorowanie kościoła. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  6.  Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  7. Jutro o godz. 1400 odbędzie się pogrzeb + Pawła Jeż. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu wypraszając szczęście wieczne w niebie. Dobry Jezu…
  8.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.