OgłoszeniaŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA– 26.12.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 grudnia, 2022

ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA– 26.12.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś po Mszach św. tradycyjnie  poświęcenie owsa ku czci św. Szczepana.  Rozesłanie Kolędników Misyjnych podczas Mszy o godz. 1000 .

2.We wtorek o godz. 900 spotkanie wszystkich grup kolędniczych w salce parafialnej i kolędowanie  w parafii od godz. 1000

3.W tygodniu przypada we wtorek święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Poświęcenie wina ku czci św. Jana po Mszy św. o godz. 700. W środę święto Świętych Młodzianków Męczenników. W piątek święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa, które w naszej diecezji jest dniem jubileuszy małżeńskich. Otoczmy modlitwą wszystkie rodziny parafii. Prośmy Boga o łaski dla nich na każdy dzień.

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę i w Boże Narodzenie na ogrzewanie kościoła. Dziękuję za ofiary na Fundusz Obrony Życia podczas Pasterki i na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w dniu dzisiejszym. W Nowy Rok składka na cele diecezjalne.
  2. Zbliża się koniec roku kalendarzowego. W sobotę 31 grudnia zapraszam o godz. 1500 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.
  3. W niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok). Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

7.Od środy rozpocznę w parafii odwiedziny duszpasterskie, zwane „kolędą”.

Program kolędy na najbliższy tydzień:

Środa, 28 grudnia, od godz. 900– Podlesie Skrzyszowskie: od Mariusza Klimka do Józefa Borowca

Czwartek, 29 grudnia, od godz. 900– Podlesie Skrzyszowskie: od Jerzego Lipy do Bogdana Marciniec

Piątek, 30 grudnia, od godz. 900– Podlesie Paszczyńskie: od Teresy Stręk do Waldemara Przetacznik

Zwracam się z prośbą do rodzin, od których będę rozpoczynał kolędę, o przysłanie samochodu przed godz. 900

  1. Wydział ds. Nowej Ewangelizacji serdecznie zaprasza na XII Forum Formacyjne „Aby byli Jedno”, które odbędzie się w dniach 28-29 stycznia 2023 r. Inspiracją do tego wydarzenia jest hasło nowego roku liturgicznego: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Te słowa pobudzają nas do zadania sobie pytania jaki ma być Kościół Chrystusowy? Z odpowiedzią przychodzi nam 17 . rozdział Ewangelii św. Jana (J,17 20-26) i Jezusowa modlitwa o jedność. Stąd też hasło tegorocznego Forum. Podczas XII Forum chcemy uczyć się jak budować w Kościele wewnętrzny ekumenizm i jak współpracować w przestrzeni hierarchii i charyzmatu. Gośćmi tegorocznego spotkania będą: bp Artur Ważny, o. Wit Chlondowski, p. Aleksander Bańka i p. Marcin Jakimowicz. Zapisy i informacje na stronie internetowej Forum Formacyjnego www.fftarnow.pl oraz na stronie i Facebook’u Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie ogłoszeń.
  2. Polecam świąteczne wydanie „Gościa Niedzielnego”. (15 zł)
  3. Modlitwa do św. Michała Archanioła…