OgłoszeniaUroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok). – 01.01.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 stycznia, 2023

1. Przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok). Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. Bóg zapłać!
  2. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w tradycji świętem Trzech Króli. Poświęcenie złota, kadzidła i kredy po Mszy św. o godz. 800,1000 i 1500. Objawienie Pańskie to równocześnie Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Zakończenie kolędy misyjnej z przedstawieniem scenki misyjnej i kolędowaniem przez zespół ,,Iskierki” o godz. 1000. Składka w tym dniu zbierana jest na cele misyjne.
  3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i  Sobota miesiąca. Spowiedź  w czwartek od godz. 1600  .W pierwszy  czwartek tradycyjnie modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek nabożeństwo  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy o godz. 1500. W  pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu  Matki Bożej oddajemy nasze rodziny, wspólnotę parafialną i cały świat. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 1600 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec połączony z rozważaniem wynagradzającym. O poprowadzenie różańca proszę Róże Różańcowe, następnie Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych.
  4. Przyszła niedziela jest Świętem Chrztu Pańskiego. Kończy ona liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia. Składka na potrzeby parafii.
  5. Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne  rodziny.
  6. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary również i te bezpośrednio wpłacane na konto parafialne.
  7. Zachęcam do nabywania świątecznego wydania „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarzy rolniczych na 2023 r.
  8. Program kolędy na najbliższy tydzień:

Poniedziałek, 02 stycznia, od godz. 14:00

Podlesie Paszczyńskie: od Haliny Kobos do Kazimierza Powrózka

Wtorek, 03 stycznia, od godz. 16:00

Podlesie Paszczyńskie: od Andrzeja Marć do Konrada Tokarz

Środa, 04 stycznia, od godz. 14:00

Centrum Wsi: od Lucyny Jaworek do Konstantego Domek

Piątek, 6 stycznia, od godz. 16:00

Centrum Wsi (domy obok kościoła)

Sobota, 7 stycznia, od godz. 9:00

Centrum Wsi (droga od Ostrowa): od Marii Strzałka do Henryka Kuraś

Poniedziałek, 9 stycznia, od godz. 14:00

Centrum Wsi (droga od Ostrowa cd. ):od Grzegorza Babicz do Włodzimierza Dąbrowskiego

Zwracam się z prośbą do rodzin, od których będę rozpoczynał kolędę, o przysłanie samochodu.

1. Modlitwa do św. Michała Archanioła…