OgłoszeniaUROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 04.06.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 czerwca, 20230

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 04.06.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy (kończącą czas Komunii św. wielkanocnej). Dzień Dziękczynienia w Polsce. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. W następną niedzielę zbiórka do puszek po Mszach św.  na Uniwersytet Papieski J. P. II w Krakowie i Tarnowie.
  2. Dzisiejsza niedziela w naszej parafii – to także Letni Dzień Modlitwy za Zmarłych. Procesja na cmentarzu, połączona z różańcem za zmarłych, wypominkami i błogosławieństwem grobów – o godz. 1400. Po procesji, o godz. 1500, Msza św. w kościele.
  3. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Spotkanie formacyjne dla księży z dekanatu Pustków – Osiedle o godz. 1900
  4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana świętem Bożego Ciała. Msze św. o godz. 800 i 1000. Składka w tym dniu zbierana jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy po Mszy św. o godz. 1000.

Zwracam się z prośbą o przygotowanie ołtarzy:

  1. przy cmentarzu – młodzież bierzmowana wraz z rodzicami
  2. przy Szkole Podstawowej – rodziny : Mazur Bańka, Kuraś, Napora.

3. obok państwa Stachników – rodziny : Ciempa, Wilczyńska, Kuraś, Ciempa

4. na placu kościelnym – dzieci komunijne wraz z rodzicami.

Proszę, aby przygotować feretrony i baldachim:

Figurę Serca Pana Jezusa  i św.  Faustyny – Róże Różańcowe,

MB Fatimskiej – młodzież z kl. VII,

MB Częstochowskiej – młodzież z kl. VIII,

Baldachim – strażacy.

Zapraszam na procesję wszystkie stany: dzieci dzwoniące i sypiące kwiatki, dzieci komunijne, młodzież, strażaków i wszystkich parafian. Udekorujmy okna i balkony naszych domów, dając w ten sposób świadectwo wiary w eucharystyczną obecność Jezusa. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą codziennie po Mszy o godz. 1800,  w niedzielę po Mszy o godz. 1000.   Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych do  Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  1. Spotkanie lektorów, ministrantów i aspirantów na ministrantów w sobotę o godz. 900.
  2. Dziękuję za sprzątanie, dekorację kościoła oraz wykoszenie trawy wokół kościoła: p. Wiesławie, p. Edycie, p. Dominice, p. Grzegorzowi i p. Markowi.

Dziękuję za rozebranie dekoracji majowej p. Wioletcie i p. Magdalenie.

We wtorek przed uroczystością Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. proszę o sprzątanie kościoła kolejne rodziny.

W piątek po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła następne rodziny.

Dziękuje za pracę na parkingu i za prace porządkowe przy krzewach: p. Wiesławie i p. Jerzemu, p. Barbarze, p. Wojciechowi i p. Szymonowi, p. Anecie i p. Kamili, p. Lucjanowi, p. Edycie.

  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  2. Modlitwa do św. Michała Archanioła…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *