OgłoszeniaUROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28.05.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 maja, 2023

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28.05.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Składka przeznaczona jest na cele parafialne. Bóg zapłać za składane ofiary.
  2. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Msza św. o godz. 1800.
  3. W środę święto Nawiedzenia NMP i ostatnie nabożeństwo majowe. Od czwartku rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  1. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. – w czwartek i piątek od godziny 1700. Wyjazd do chorych w piątek o godz. 800.

– w pierwszy  czwartek tradycyjnie modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

– w pierwszy piątek nabożeństwo  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Składka przeznaczona na potrzeby misji. Dziękuję dzieciom komunijnym za złożone ofiary na misje w Białym Tygodniu.

– w  pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu  Matki Bożej oddajemy nasze rodziny, wspólnotę parafialną i cały świat. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Pierwszych Sobót Miesiąca o 1700 adoracja i różaniec wynagradzający, o godz. 1800 Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych.

1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończąca czas Komunii św. wielkanocnej. Dzień Dziękczynienia w Polsce. W naszej parafii – to także Letni Dzień Modlitwy za Zmarłych. Procesja na cmentarzu, połączona z różańcem za zmarłych, wypominkami i błogosławieństwem grobów – o godz. 1400. Po procesji, o godz. 1500, Msza św. w kościele.
  2. W czwartek, 8 czerwca, przypada uroczystość Bożego Ciała. Już teraz zwracam się z prośbą o przygotowanie czterech ołtarzy:

I- przy cmentarzu – młodzież bierzmowana wraz z rodzicami

II- przy Szkole Podstawowej – rodziny: Mazur Bańka, Kuraś, Napora.

III- obok państwa Stachników – rodziny: Ciempa, Wilczyńska, Kuraś, Ciempa

IV- na placu kościelnym – dzieci komunijne wraz z rodzicami.

1. Dziękuję za sprzątanie, dekorację kościoła, przystrojenie brzozami na dzisiejszą uroczystość i ofiarę na kwiaty: W piątek po mszy św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny. Dziękuję pewnej rodzinie za ufundowanie obrusów do bocznych ołtarzy.
  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  2. Modlitwa do św. Michała Archanioła…