OgłoszeniaNIEDZIELA ZWYKŁA – 11. 06. 2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11 czerwca, 20230
  1. NIEDZIELA ZWYKŁA – 11. 06. 2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Przeżywamy 10. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na cele parafialne, zbiórka do puszek po Mszach św. na Uniwersytet Papieski J. P. II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać!
  2. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało: dzieciom komunijnym wraz z rodzicami. młodzieży bierzmowanej wraz z rodzicami. Dziękuję za zaangażowanie w procesji: Liturgicznej Służbie Ołtarza, chórowi parafialnemu, organiście, Ochotniczej Straży Pożarnej, pocztom sztandarowym OSP i Szkoły Podstawowej, niosącym feretrony, młodzieży, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiatki. Panu Arkadiuszowi za robienie zdjęć.
  3. Zachęcam do udziału w procesjach eucharystycznych w trwającej oktawie Bożego Ciała. Procesje – po Mszy o godz. 1800. ( Porządek procesji: lektor z krzyżem, Liturgiczna Służba Ołtarza, feretrony, dzieci komunijne, dzieci dzwoniące i sypiące kwiatki, baldachim, wszyscy wierni). Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek połączone z błogosławieństwem dzieci oraz wianków.
  4. W środę podczas Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo aspirantów na ministrantów , oraz przyjęcie chętnych chłopców na aspirantów.
  5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest równocześnie Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego (ze względu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych).
  6. W sobotę obchodzimy w liturgii wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  7. W przyszłą niedzielę Diecezjalne Święto Rodziny. Główne uroczystości w Starym Sączu. Szczegóły na afiszu w gablocie.
  8. Dziękuję za sprzątanie, dekorację kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty.

W piątek po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

9. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary w miesiącu maj również i te bezpośrednio wpłacane na konto parafialne.

10. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. Modlitwa do św. Michała Archanioła…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *