Ogłoszenia

7 kwietnia, 20240

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 07.04.2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.W 2. Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji lub przechowywanym w tabernakulum, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca świętego).

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne. Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.
  2. Jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25 marca. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu podczas Mszy św. odbędzie się przyjęcie chętnych osób do Duchowej Adopcji. Przy ołtarzu Matki Bożej jest wyłożona Księga Duchowej Adopcji, do której można się wpisywać. Są również do pobrania legitymacje Duchowej Adopcji. Należy je wypełnić, wskazaną część odciąć i przynieść na Mszę św. (Komunikat Biskupa Tarnowskiego na Dzień Świętości Życia 2023)
  3. We wtorek po Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła , w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  4. W środę 10 kwietnia o godz. 1900    modlitewne  spotkanie  Rodzin Dekanatu przy relikwiach Rodziny Ulmów  w Pustkowie – Osiedlu. Prelekcja: Życie i męczeństwo Rodziny Ulmów jako przykład dla Rodzin, Msza św. i modlitwa do bł. Rodziny Ulmów.
  5. Od 12 do 14 kwietnia tj. piątek, sobota i niedziela o godz.1900 w Pustkowie-Osiedlu będzie prowadzona katechizacja przedmałżeńska dla par narzeczonych , które w niedługim czasie zaplanowany mają termin ślubu.
  6. W środę 17 kwietnia o godz. 17:00 Sakrament Bierzmowanie w Pustkowie – Osiedlu. W związku z tym w przyszłą niedzielę zapraszam na Mszę św. o godz. 1000 kandydatów do bierzmowania z kl. VIII wraz z rodzicami. Rozpoczniemy Triduum przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania.
  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i remont dachu: W piątek o godz. 1900 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny. Kandydatów do bierzmowania z kl. VIII proszę o rozebranie Grobu Pańskiego.
  8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary w miesiącu marcu

10. Modlitwa do św. Michała Archanioła…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *