Ogłoszenia

30 marca, 20240

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31.03.2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. o godz.700,1000 i 1500 , przed Mszą św. o godz. 1500 – Koronka do Bożego Miłosierdzia w ramach nowenny przed Świętem Miłosierdzia. Dzisiaj rozpoczynamy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego.

  1. Jutro drugi dzień świąt. Msze św. o godz. 800, 1000 i 1500. Koronka do Bożego Miłosierdzia przed Mszą św. o godz. 1500. Składka przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Papieską Akademię Teologiczną.
  2. Dziękuję za ofiary na kwiaty i dekoracje do Grobu Bożego, za ofiary składane podczas adoracji krzyża na potrzeby Ziemi Świętej, za ofiary jakie dzieci złożyły do skarbonek wielkopostnych oraz za ofiary składane na Caritas parafialny przy nabywaniu paschalików i baranków wielkanocnych. Dziękuję p. Markowi za prowadzenie Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście. Bóg zapłać.
  3. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zewnętrznego i duchowego przygotowania Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych: ceremoniarzom i Liturgicznej Służbie Ołtarza- lektorom i ministrantom, szafarzom Komunii Św., kantorom za śpiew Męki Pańskiej i psalmów; organiście i Chórowi Parafialnemu; Radzie Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej i Chórowi za prowadzenie Drogi Krzyżowej i adorację w czasie Triduum; strażakom za wartę przy Grobie Bożym,  rodzicom młodzieży bierzmowanej z kl. VIII oraz młodzieży za przygotowanie Grobu Pańskiego. P. Magdalenie, p. Barbarze, p. Wioletcie, p. Marzenie za przygotowanie Ciemnicy i dekorowanie kościoła. p. Ewelinie za przywiezienie kwiatów. P. Jackowi za wykonanie zdjęć podczas uroczystości Triduum Paschalnego. Bóg zapłać!

5.W tym tygodniu przypada I  Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 1730 ; w czwartek i piątek. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 800.   – w I czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne-  w I piątek nabożeństwo  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Składka przeznaczona na potrzeby misji.   W piątek z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. – w I sobotę Niepokalanemu Sercu  Matki Bożej oddajemy nasze rodziny, wspólnotę parafialną i cały świat. O godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec połączony z rozważaniem wynagradzającym. O poprowadzenie różańca proszę Róże Różańcowe, następnie Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych.

  1. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na potrzeby Caritas Diecezji Tarnowskiej. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.
  2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i remont. Dziękuje dzieciom i ich rodzicom za zostawione w kościele palmy do dekoracji Ciemnicy. Proszę o ich zabranie do domu w piątek po wieczornej mszy św. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  1. Zachęcam do nabywania świątecznej prasy katolickiej.
  2. Życzenia wielkanocne do parafii przesłali:                                                               
    Biskup tarnowski – Andrzej Jeż, Kanclerz Kurii diecezjalnej w Tarnowie – Ks. dr hab.  Robert Kantor,                                                                     Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie Ks. prof. dr hab. Robert Tyrała, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie – Ks. dr Jacek Soprych, Wójt Gminy Ostrów- Grzegorz Ożóg i Przewodniczący Rady Gminy – Rafał Nędza, Radny Gminy Ostrów- Grzegorz Guzek, Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Skrzyszowie – Andrzej Ziajor, Sołtys wsi Skrzyszów- Andrzej Budzik Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet ze Skrzyszowa, Rada Parafialna ze, Skrzyszowa

Dziękując za te życzenia: wszystkim parafianom i gościom życzę :

Niech Zmartwychwstały Pan udzieli Wam wszelkich łask,

niech Was obdarza pokojem, abyście wśród trosk codziennego życia,

czerpali siłę z wiary, która pozwala pokonać wszelkie trudności.

Niech Chrystus da każdemu to, czego najbardziej potrzebuje:

zdrowie chorym, radość smutnym, nadzieję wątpiącym.

Tego z całego serca życzę Wam, Waszym Rodzinom i wszystkim Gościom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *