OgłoszeniaZARZĄDZENIE BISKUPA TARNOWSKIEGO W SPRAWIE CELEBRACJI NABOŻEŃSTW – 20.04.2020

20 kwietnia, 2020

W poniedziałek, 20 kwietnia, Biskup Tarnowski wydał Zarządzenie w sprawie celebracji nabożeństw. Czytamy w nim m.in.:

„Odpowiadając na prośby wiernych i duszpasterzy dotyczące dopuszczenia możliwości wspólnotowego celebrowania nabożeństw w kościołach i kaplicach, które zostało zawieszone dekretem z dn. 14.03.2020, niniejszym zezwalam na ich celebrowanie, przy zachowaniu wszelkich norm wynikających z ograniczeń wprowadzonych przez władze państwowe. Mając jednak świadomość, że będzie mogła w nich uczestniczyć jedynie znikoma liczba wiernych, nadal zachęcam do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania oraz do korzystania z ich transmisji”.

Z radością powracamy więc w naszym kościele do nabożeństw, w których uczestniczyliśmy przed wprowadzeniem stanu pandemii w Polsce:

Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP (niedziela, godz. 7:30),

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (środa),

koronka do Bożego Miłosierdzia (piątek)

oraz nabożeństwa w I Czwartek, I Piątek i I Sobotę miesiąca.

Ponieważ u nas w kościele może przebywać maksymalnie 16 osób, zachęcam Was również do indywidualnego i rodzinnego odprawiania tych nabożeństw w poszczególne dni.