Ogłoszenia3. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26.04.2020

25 kwietnia, 2020

1. Dzisiejsza, 3. Niedziela Wielkanocna, obchodzona jest w Polsce jako Niedziela Biblijna oraz Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.

2. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. Dziękuję za wszystkie ofiary przekazywane na nasze konta. Bóg zapłać!

3. Z radością przyjmujemy do wiadomości fakt, że liczba wiernych w kościele została zwiększona. W naszym kościele we Mszy może uczestniczyć maksymalnie 16 osób. Tym niemniej jest ona wciąż ograniczona. W przypadku naszej parafii nie ma już potrzeby informowania o chęci uczestnictwa we Mszy św. w dzień powszedni. Taka konieczność istnieje nadal, gdy chodzi o Mszę niedzielną. Osoby, które zamówiły intencję, proszę, aby powiadamiały telefonicznie z kilkudniowym wyprzedzeniem. W niedzielę, 26 kwietnia, na wszystkich Mszach św. mamy już komplet wiernych. Weźmy sobie do serca akcję „Zostań w domu – chroń siebie i innych”. Korzystajmy z dyspensy, którą ks. biskup udziela aż do odwołania.

4. Przypominam, że w kościele obowiązuje zachowywanie najwyższych środków ostrożności (2-metrowa odległość w ławkach pomiędzy wiernymi, także w czasie przyjmowania Komunii Świętej). Osoby przebywające w kościele mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży.

5. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Z sakramentu pokuty i pojednania można korzystać codziennie. Spowiedź odbywa się indywidualnie w zakrystii.

7. Zachowując najwyższe środki ostrożności, szczególnie w kontaktach z osobami starszymi, które w obecnej sytuacji znajdują się w grupie wysokiego ryzyka, w I Piątek nie będzie odwiedzin chorych.

8. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa majowe. W naszym kościele nabożeństwo majowe będzie w dni powszednie o godz. 17:30, a po nim Msza św.; w niedzielę – o godz. 15:00, następnie Msza św.

9. W sobotę uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski (która ze względu na przypadającą niedzielę została przeniesiona z 3 na 2 maja). Msze św. o godz. 8:00, 10:00, o 15:00 nabożeństwo majowe, a po nim trzecia Msza św. Składka na cele parafialne. Osoby pragnące uczestniczyć we Mszy św. w uroczystość Królowej Polski proszę o telefoniczne potwierdzenie.

10. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

11. Przyszła niedziela to także I niedziela miesiąca. Ponieważ nadal nie ma możliwości przeprowadzenia zmiany tajemnic, podaję intencję, którą papież Franciszek wyznacza dla Róż na miesiąc maj: Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogich, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła.

12. Od poniedziałku do piątku, od godz. 17:00, zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu.

13. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: o św. Katarzynie ze Sieny, patronce Europy oraz dlaczego w rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym warto wrócić do lektury Pisma Świętego. Tajemnicę Biblii przybliża także tygodnik „Niedziela”. Dzieciom polecam majowy numer „Małego Gościa”. W środku zakładka z „Modlitwą przed świętym Całunem”.