OgłoszeniaWNIEBOWZIĘCIE NMP – 15.08.2021r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 sierpnia, 2021
  1. Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po ogłoszeniach odbędzie się poświęcenie ziół i kwiatów. Będziemy prosić Boga, aby zesłał swoje błogosławieństwo na nas samych, na nasze rodziny, domostwa i zachował nas od nieszczęść i klęsk żywiołowych.
  2. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  3. W czwartek przypada 19 dzień miesiąca, dlatego zapraszam na Mszę św. wotywną o św. Józefie, a po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa.
  4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jacka, w piątek wspomnienie św. Bernarda, w sobotę wspomnienie św. Piusa X.
  5. Dziś o godz. 1800 w Pustkowie-Osiedlu spotkanie organizacyjne przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską na Jasną Górę. Jest to ostatnia szansa zapisania się na pielgrzymkę, która rozpocznie się we wtorek 17 sierpnia. Codziennie możemy duchowo łączyć się z pielgrzymami w modlitwie za pośrednictwem diecezjalnego radia RDN Małopolska. Możemy też uczestniczyć we Mszach św. „pielgrzymkowych” w naszym dekanacie. Ich program jest wywieszony w gablocie i przedsionku kościoła.
  6. Dziękuję za sprzątanie i dekorowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  8. W środę 18 sierpnia od godz. 700 przez cały dzień będzie zamknięty odcinek drogi powiatowej od kościoła do Domu Strażaka. Objazd dokoła kościoła i remizy.
  9. Komunikat Medycznej Szkoły Policealnej w Mielcu.
  10. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

XXXIX Piesza Pielgrzymka Tarnowska
na Jasn
ą Górę

Plan transmisji z trasy pielgrzymki:

• 730 Msza św.
  • 2030 Apel Jasnogórski

Msze Święte „pielgrzymkowe”

1730 – Różaniec

1800 – Msza św. (w niedzielę o 1630)

Plan Mszy św.:

• 17.08 (wtorek) – Pustynia
  • 18.08 (środa) – Brzeźnica