Ogłoszenia19. NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.08.2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 sierpnia, 2021
  1. Na początku wysłuchajmy Edyktu Biskupa Tarnowskiego w sprawie rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego pochodzącej z naszej diecezji Służebnicy Bożej Stefanii Łąckiej.
  2. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  3. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy, we wtorek Święto św. Wawrzyńca, w środę wspomnienie św. Klary, w sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.
  5. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy św. o godz. 1500 poświęcenie wieńców żniwnych. Na wszystkich Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo ziół i kwiatów. Ten dzień to również 101. Rocznica Cudu nad Wisłą, dlatego w modlitwach pamiętajmy o naszej Ojczyźnie.
  6. Na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę można jeszcze zapisać się u Księdza Przewodnika w Pustkowie-Osiedlu. Spotkanie przed pielgrzymką w Pustkowie-Osiedlu w przyszłą niedzielę 15 sierpnia o godz. 1800, rozpocznie się Mszą św.
  7. Dziękuję za sprzątanie i dekorowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty i remont dachu. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  9. Modlitwa do św. Michała Archanioła.