Ogłoszenia18. NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.08.2021.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31 lipca, 2021
  1. Przeżywamy 18. niedzielę zwykłą rozpoczynającą miesiąc dobrowolnej abstynencji. Z racji I niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 800. Składka na cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie.
  2. Dziękuję za ofiary zbierane do puszek w poprzednią niedzielę dla poszkodowanych w nawałnicach  w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii oraz na zakup środków transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać!
  3. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go zyskać tylko jeden raz w roku i ofiarować za siebie albo za zmarłych. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w tym czasie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Do tych dwóch modlitw należy dodać pozostałe warunki, konieczne do zyskania odpustu (stan łaski uświęcającej, Komunia Św., wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca świętego).
  4. „Eucharystia daje życie to hasło XXXIX Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która odbędzie się metodą sztafetową w dniach od 17 do 25 VIII 2021 r. Radio RDN małopolska i Nowy Sącz oraz telewizja pielgrzymkowa będą codziennie przekazywały relacje z trasy pielgrzymki a o godzinie 7.30 transmitowały Msze św. i o 20.30 Apel Jasnogórski. Zachęcamy do przeżywania pielgrzymki korzystając z materiałów formacyjnych, które dostępne są w aplikacji oraz uczestniczyć w Mszach św. i spotkaniach organizowanych przez przewodników grup pielgrzymkowych. Od sierpnia zapisy na pielgrzymkę tylko u przewodników grup. Zapraszamy także na pielgrzymkę do Zabawy w dniu 18 VIII na drogę krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny oraz 21 VIII na spotkanie z okazji peregrynacji do  diecezji znaków Światowych Dni Młodzieży.
  5. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę wspomnienie św.. Jana Marii Vianneya, w piątek święto Przemienienia Pańskiego
  7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. – w środę i w czwartek od godz. 17:30, w piątek od 17:00. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8:00.
  8. Dziękuję za sprzątanie i dekorowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800  proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny. Dziękuję za wykonanie wylewki w poczekalni do kancelarii. Paniom za pielęgnację krzewów i kwiatów przed wejściem do kościoła. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary indywidualne na potrzeby kościoła i parafii w  miesiącu czerwcu również i te bezpośrednio wpłacane na  konto parafialne.
  9.  Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  10. Modlitwa do św. Michała Archanioła….