OgłoszeniaWNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 24.05.2020

23 maja, 2020

1. Przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Składka przeznaczona na inwestycje parafialne. W przyszłą niedzielę składka również pozostaje w parafii.

2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza; w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej.

3. We wtorek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu o naszych kochanych Mamach, tych żyjących i tych, które już odeszły do wieczności.

4. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Do uroczystości przygotowuje nas nowenna do Ducha Świętego, którą odprawiamy w połączeniu z nabożeństwem majowym.

5. Także w przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 10:00, zapraszam na spotkanie uczniów klasy VIII oraz ich rodziców. Na spotkaniu omówimy sprawy organizacyjne związane z przyjęciem sakramentu bierzmowania.

6. Przypominam, że w naszym kościele może uczestniczyć we Mszy świętej 25 osób (20 osób w ławkach i 5 osób na chórze). Osoby stojące na placu przykościelnym niech zachowują pomiędzy sobą bezpiecznym 2-metrowy dystans. Ta odległość dotyczy również wiernych siedzących w ławkach. Tych, którzy pragną uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. wewnątrz kościoła, nadal proszę o informację telefoniczną.

7. Od poniedziałku, 25 maja, chłopcy poniżej 18. roku życia mogą już pełnić w kościele posługę ministranta i lektora. Zapraszam naszych ministrantów i lektorów do kontynuowania służenia podczas Mszy świętej i nabożeństw liturgicznych.

8. Wznawiamy także peregrynację figury św. Michała Archanioła, która w związku z pandemią została zawieszona. W obecnym czasie, przy zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych, będziemy kontynuować nawiedzenie św. Michała w naszych rodzinach i domach.

9. W czasie trwania pandemii zeszliśmy z pracami do podziemia. W dolnej części kościoła powstaje sala duszpastersko-formacyjna dla grup parafialnych, które dotychczas spotykały się w kościele bądź w jadalni. Sala będzie również dostępna dla wszystkich, którzy po niedzielnej Mszy św. będą chcieli się spotkać przy wspólnej kawie i smacznym ciastku. W kwietniu ustawiliśmy ściany działowe, w maju wykonaliśmy instalację elektryczną.

10. W czasie trwania pandemii trudno jest nam zaplanować wakacyjny wypoczynek. Dlatego Diecezja Tarnowska kieruje ofertę do rodzin, które pragną bezpiecznie wypocząć. W każdym z domów jest możliwość elastycznego zaplanowania dogodnego terminu pobytu. Diecezja oferuje miejsca, które mają szczególny walor krajobrazowy: Ciężkowice, Czchów, Gródek nad Dunajcem, Krynica-Zdrój, Lubaszowa, Stary Sącz, Szczawnica. Więcej informacji na temat wakacyjnego wypoczynku na naszej stronie internetowej pod aktualnymi ogłoszeniami.

11. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” specjalny dodatek o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. W tygodniku „Niedziela”: o mamach biblijnych oraz świętych i błogosławionych. Dzieciom nadal polecam „Promyczek Dobra” i „Małego Gościa” z komiksem o prymasie Stefanie Wyszyńskim.