OgłoszeniaODPOCZNIJ RODZINNIE I BEZPIECZNIE – 18.05.2020

18 maja, 2020

Oferta skierowana jest do rodzin, które pragną wypocząć bezpiecznie w pięknym miejscu, w miłej atmosferze i z możliwością skorzystania w tym czasie z kaplicy na osobistą modlitwę. W czasie wypoczynku w każdym z domów jest kapłan i można umówić się na rozmowę lub spowiedź sakramentalną. W każdym z domów jest możliwość elastycznego zaplanowania dogodnego terminu pobytu. Oferujemy następujące miejsca, które mają charakterystyczny dla siebie szczególny walor krajobrazowy:

CENTRUM FORMACYJNO-REKOLEKCYJNE „ARKA” W GRÓDKU NAD DUNAJCEM

Kontakt: tel. 18-440-12-02, 605088112, www.cfr-arka.pl, info@cfr-arka.pl

Pokoje: 4, 3, 2 osobowe z łazienkami, dostęp do Wi-Fi.

Atrakcje okolicy: Na Pogórzu Rożnowskim, w pełnej uroku Dolinie Dunajca położona jest gmina Gródek nad Dunajcem. To kraina, którą charakteryzują malownicze zakątki, wyjątkowe osobliwości krajobrazowe, bogata flora i fauna, cenne zabytki oraz miejsca służące rekreacji. Jezioro Rożnowskie wraz z otaczającym terenem umożliwia uprawianie sportów wodnych oraz innych form wypoczynku i turystyki aktywnej. Przebiegają tędy liczne szlaki piesze oraz rowerowe, dostarczające wspaniałych widoków. Region Jeziora Rożnowskiego jest dziś jednym z najbardziej atrakcyjnych w powiecie nowosądeckim.

DIECEZJALNE CENTRUM PIELGRZYMOWANIA W STARYM SĄCZU

Kontakt: tel. 18-446-14-39, 794555585, www.centrumopoka.pl, centrumopoka@gmail.com

Pokoje: 5, 4, 3, 2 osobowe z łazienkami, dostęp do Wi-Fi.

Atrakcje okolicy: Stary Sącz jest tak bardzo wyjątkowy przede wszystkim z względu na swe położenie. W widłach dwu najpiękniejszych rzek górskich (Dunajec i Poprad), w „objęciach” Beskidu Sądeckiego stanowiącego wciąż jeszcze naturalną enklawę przyrodniczo-kulturową Karpat. Z Starego Sącza wszędzie jest też blisko, co sprawia, że jest to idealne miejsce na bazę wypadową w pobliskie Pieniny, Tatry, czy Słowację. Dodatkowym ogromnym atutem tego miejsca jest Kotlina Sądecka w której sercu ulokował się nasz Stary Sącz, a która słynie z najcieplejszych i najbardziej słonecznych dni w roku w Polsce, co zresztą ma bezpośredni wpływ na licznie występujące tutaj sadownictwo. Stary Sącz jest więc idealnym miejscem na bazę wypadową, chociaż sam w sobie ma już bardzo dużo do zaoferowania, Kotlina Sądecka zapewnia miłe i przyjemne spędzanie czasu na rowerze lub konno, Beskidy na szlakach górskich, a rzeki i stawy zapewniają chłód w czasie upalnego lata.

DIECEZJALNY DOM REKOLEKCYJNY W CIĘŻKOWICACH

Kontakt: tel. 14-651-00-13, 503154047, www.dom.rek.diecezja.tarnow.pl rek_rek@diecezja.tarnow.pl

Pokoje: 7, 5, 3, 2 i 1 osobowe, dostęp do Wi-Fi.

Atrakcje okolicy: Wśród najcenniejszych elementów przyrody nieożywionej Ciężkowicko – Rożnowskiego Parku Krajobrazowego należy wymienić zgrupowanie interesujących form skalnych w rezerwacie przyrody nieożywionej „Skamieniałe Miasto” w Ciężkowicach, a także pojedyncze twory skalne – niektóre objęte ochroną w formie pomników przyrody. Są to: „Wieprzek” w Jastrzębi i Jar „Wodospad” w Ciężkowicach. Na terenie Parku, w paśmie wzgórz od Policht do Filipowic, występują liczne źródła wód siarczkowych, a w Słonej i Bieśniku kilka źródeł z wodą chlorkową. Do osobliwości geologicznych należy również występowanie w rejonie wsi Ruda Kameralna eksploatowanych w średniowieczu niewielkich złóż rud żelaza.

WILLA „POGOŃ” W KRYNICY ZDROJU

Kontakt: tel. 18-471-54-34, 880188890, www.pogonkrynica.pl, pogon.krynica@gmail.com

Pokoje: rodzinne z łazienkami i apartamenty, dostęp do Wi-Fi.

Atrakcje okolicy: Krynica-Zdrój – raj dla turystów! Zapierające dech w piersiach widoki. Świeże, krystalicznie czyste powietrze. Pociągająca dzikość natury. Miejsca, które zostają w sercu i do których z niecierpliwością się wraca. Obrazy, które trwale zapadają w pamięci.

DOM RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE „EFEZ” W CZCHOWIE

Kontakt: tel. 609 603 323, 603 605 883; www.facebook.com/efez.oaza, e-mail: oaza@diecezja.tarnow.pl

Pokoje: 7, 6, 5, 4, 3 osobowe, dostęp do Wi-Fi.

Atrakcje okolicy: W pobliżu nie brakuje miejsc na spacery, relaks, sport oraz wiele ciekawych obiektów religijnych (m.in. kościół w Czchowie z XIII w., kościół w Tropiu z XI/XII w.), historycznych (np. zamek Tropsztyn, baszta w Czchowie) i innych atrakcji turystycznych (obiekty sportowe MOKSiR, przeprawy promowe, przystań przy Zaporze Wodnej, kąpielisko „Chorwacja” w Jurkowie).

DOM FORMACJI MISYJNEJ W CZCHOWIE

Kontakt: 14-631-73-70, misje@diecezja.tarnow.pl

Pokoje: 5, 4, 3, 2 osobowe.

Atrakcje okolicy: Ruiny średniowiecznego zamku w Czchowie, z górującą nad miastem basztą; zabytkowe kamieniczki w rynku oraz gotycki kościół pw. Narodzenia NMP z XIII wieku; urokliwy kościół w Tropiu z XI wieku; zamek w Tropsztynie, zrekonstruowany na wzór czternastowiecznego zamku; Jezioro Czchowskie, łączące się od południa z Jeziorem Rożnowskim; 34-metrowa wieża widokowa w Szpilówce nad Iwkową, z pięknym widokiem na okolicę Jeziora Rożnowskiego, Pogórze Rożnowskie, Beskid Wyspowy, Beskid Średni i Beskid Niski.

DOM REKOLEKCYJNY „STARA PLEBANIA” W SZCZAWNICY

Kontakt: tel. 18-262-27-16, www.facebook.com/staraplebania.oaza

Pokoje: 4 osobowe, dostęp do Wi-Fi.

Atrakcje okolicy: Uzdrowisko Szczawnica, dające możliwość różnorakich zabiegów leczniczych. Pieniny (Trzy Korony, Sokolica, spływ Dunajcem, wąwóz Homole), niedaleka Słowacja. Doskonałe miejsce wypoczynku o każdej porze roku, z atrakcjami sezonowymi zwłaszcza w lecie i w zimie. Punkt wypadowy licznych szlaków turystycznych i wycieczek np. do nieodległych Tatr.

DOM CENTRUM FORMACJI DUCHOWEJ I EDUKACJI SPOŁECZNEJ OO. REDEMPTORYSTÓW W LUBASZOWEJ

Kontakt: tel. 798 045 456, goratabor@redemptor.pl, www.lubaszowa.redemptor.pl

Pokoje: 3 i 2 osobowe z łazienkami, dostęp do Wi-Fi.

Atrakcje okolicy: Dom jest położony na stoku Morgów (453 m. n.p.m), w zachodnim części Pasma Brzanki. Rozciąga się stąd piękny widok na dolinę rzeki Białej i na Tuchów. Idealne miejsce na odpoczynek z rodziną na łonie przyrody i z dala od hałasu miasta. Piękny i spokojny las, czyste powietrze, kort tenisowy przy domu i ścieżki spacerowe sprzyjają rekreacji. W naszych okolicach znajduje się kilka atrakcyjnych szlaków turystycznych nie wymagających szczególnej fizycznej zaprawy, takie w sam raz dla rodziny. Szata roślinna wyróżnia się tu wysokim stopniem naturalności. Wśród zbiorowisk leśnych dominuje zespół żyznej buczyny karpackiej w formie podgórskiej, porastający wyższe partie piętra pogórza. Świat zwierzęcy jest dość różnorodny. Pasmo Brzanki obfituje w zwierzynę łowną jak: sarny, jelenie, lisy. Ponadto występuje tutaj wiele gatunków ptaków takich jak: bocian czarny, krogulec, myszołów i jastrząb. Z płazów chronionych dość często można spotkać u nas salamandrę plamistą.