Ogłoszenia6. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17.05.2020

16 maja, 2020

1. Przeżywamy 6. Niedzielę Wielkanocną. Składka przeznaczona na cele parafialne. W przyszłą niedzielę składka również pozostaje w parafii.

2. Odpowiadając na Waszą prośbę, od poniedziałku nabożeństwo majowe w dni powszednie będzie sprawowane o godz. 18:00, a następnie Msza św. Codziennie, pół godziny przed nabożeństwem, adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. Przed nami trzeci etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Zostały m.in. zmniejszone restrykcje dotyczące przebywania wiernych w miejscach sprawowania kultu religijnego. Na 1 uczestnika przypada 10 m kw. (dotychczas na 1 osobę przypadało 15 m kw.). W związku z powyższym, w naszym kościele od niedzieli 17 maja może uczestniczyć we Mszy świętej 25 osób (20 osób w ławkach i 5 osób na chórze). Osoby stojące na placu przykościelnym niech zachowują pomiędzy sobą bezpiecznym 2-metrowy dystans. Tych, którzy pragną uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. wewnątrz kościoła, nadal proszę o informację telefoniczną. W niedzielę, 17 maja, na wszystkich Mszach św. mamy już komplet wiernych.

4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. Podczas Mszy św. będziemy modlić się o dobre urodzaje w naszej ojczyźnie oraz o zachowanie od klęsk żywiołowych.

5. We wtorek, 19 maja, kolejny dzień comiesięcznej nowenny za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Na nabożeństwo majowe połączone z nowenną i Mszę św. zapraszam czcicieli bł. ks. Jerzego.

6. W piątek rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Dzisiejsze papieskie wydania „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Niedziela” poświęcone są osobie św. Jana Pawła II w związku z setną rocznicą Jego urodzin. Dzieciom polecam „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” oraz najnowszy numer „Małego Gościa” z komiksem opowiadającym o prymasie Stefanie Wyszyńskim.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Stanisław Góral. Jego nieśmiertelną duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu.