OgłoszeniaUROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 9.06.2019

8 czerwca, 2019

1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego i 10. rocznicę konsekracji kościoła. Składka przeznaczona na cele parafialne. W przyszłą niedzielę składka również pozostaje w parafii.

2. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

3. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.

4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszam wszystkich parafian, pragnących pogłębić swoją wiedzę z zakresu Pisma Świętego na kolejną katechezę. W ramach katechezy obejrzymy film biblijny o zmartwychwstaniu Pana Jezusa.

6. Zapraszam również na Mszę św. i wspólną modlitwę za zmarłych podczas epidemii cholery. Msza św. odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 czerwca, o godz. 15:00, na „cmentarzu cholerycznym” na Podlesiu Ostrowskim. Najpierw odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie będzie Msza św. Młodzież i uczniów proszę o uprzątnięcie terenu, a mieszkańców Podlesia o przygotowanie miejsca na modlitwę.

7. W przyszłą niedzielę – uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

8. Przyszła niedziela – w naszej parafii – to także Letni Dzień Modlitwy za Zmarłych. Procesja na cmentarzu, połączona z różańcem za zmarłych, wypominkami i błogosławieństwem grobów – o godz. 14:00. Po procesji, o godz. 15:00, Msza św. w kościele.

9. Również w przyszłą niedzielę odpust w parafii Nagoszyn z okazji liturgicznego wspomnienia św. Antoniego z Padwy. Suma odpustowa o godz. 11:00.

10. W czwartek, 20 czerwca, przypada uroczystość Bożego Ciała. Już teraz zwracam się z prośbą o przygotowanie czterech eucharystycznych ołtarzy: przy figurze św. Floriana – mieszkańców z Podlesia Paszczyńskiego, obok państwa Stachników – mieszkańców wsi, przy szkole podstawowej – z rejonu Budzyń, na placu kościelnym – z Podlesia Ostrowskiego.

11. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” płyta CD zawierająca przemówienia papieża Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski. Tygodnik „Niedziela” przybliża Osobę Ducha Świętego, który prowadzi nas przez różne sytuacje życiowe i obdarza swoimi darami. Dzieciom polecam nowy numer „Promyczka Dobra” z promyczkowym balonikiem oraz „Mały Promyczek” z flagą na procesję Bożego Ciała.

12. Szkoła Podstawowa zaprasza w dzisiejsze popołudnie na Festyn Rodzinny połączony z zabawą, konkursami i rekreacją. Rozpoczęcie Festynu o godz. 15:00.