OgłoszeniaUROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 2.06.2019

1 czerwca, 2019

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę składka pozostaje w parafii.

2. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych. Po Mszy św. – przed wystawionym Najświętszym Sakramentem – odmawiamy Litanię i akt oddania Sercu Pana Jezusa. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe o godz. 15:00, następnie Msza św.

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy; w środę św. Bonifacego; w sobotę św. Jadwigi Królowej.

4. We wtorek, w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu k. Limanowej, odbędzie się Zjazd Szkolnych Kół Caritas Diecezji Tarnowskiej. Parafię i szkołę reprezentować będą wolontariusze z naszego Koła Caritas.

5. W czwartek na Mszę św. o godz. 17:30 zapraszam rodziny, małżeństwa, młodzież i dzieci naszej parafii. W tym dniu, 6 czerwca, przypada 35-lecie powstania naszej parafii. Za wstawiennictwem św. Józefa będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla całej naszej wspólnoty i miłość w rodzinach i sąsiedztwach.

6. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św., w piątek – od godz. 17:00. Wyjazd do chorych w piątek od 8:00.

7. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Do uroczystości przygotowuje nas nowenna do Ducha Świętego, którą odprawiamy w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym. W tym dniu będziemy również przeżywać 10. rocznicę konsekracji kościoła.

8. Również w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

9. Msza święta w intencji uczestników wczorajszej pielgrzymki do Sanktuarium Drzewa Krzyża Świętego w Świętym Krzyżu zostanie odprawiona w środę, 14 sierpnia, o godz. 18:00.

10. W obecnym roku Jubileuszowym upiększamy wnętrze naszej świątyni. Przymierzamy się do wyłożenia marmurem ściennego otoczenia tabernakulum oraz wymiany drewnianego blatu ołtarzowego pod tabernakulum na blat marmurowy. Ponieważ materiał – marmur o nazwie „rossa verona”, z którego wykonany jest ołtarz główny, ambona i chrzcielnica – będzie sprowadzony z Włoch (w Polsce jest niedostępny), chcemy również wykonać z marmuru blaty przy ołtarzach bocznych. Zakład kamieniarski przygotowuje wstępny kosztorys tych prac. W tym miesiącu zostaną również podjęte prace związane z wymianą ram w tryptykach przy ołtarzach bocznych. Nowe pozłacane ramy mają już swoich fundatorów. Równolegle do tych prac, przygotowujemy dokumentację związaną z uzyskaniem pozwolenia na przeprojektowanie dolnej części dachu kościoła. Na ostatnim spotkaniu z projektantem, które miało miejsce w miniony czwartek, omówiliśmy kolejne kroki postępowania prawnego. Załatwień dużo, ale to jest nasz wspólny parafialny priorytet. Dziękując Wam za dotychczas złożone sumy pieniężne, zwracam się z serdeczną i gorącą prośbą o dalszą ofiarność na ten cel.

11. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” specjalny dodatek poświęcony historycznej, pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do ojczyzny. Pielgrzymkę papieską omawia również tygodnik „Niedziela”.