Ogłoszenia6. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26.05.2019

25 maja, 2019

1. Przeżywamy 6. Niedzielę Wielkanocną. W naszej diecezji to kolejna Niedziela Synodalna. Składka przeznaczona jest na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne.

2. Dzisiaj przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych kochanych Mamach, tych żyjących i tych, które już odeszły do Pana Boga.

3. Także dzisiaj, po Mszy o godz. 10:00, zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny. Temat spotkania: „Parafia «Rodziną rodzin»”.

4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej; w piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w sobotę wspomnienie św. Justyna.

5. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Kwartalne dni modlitw o urodzaje. Podczas Mszy św. będziemy modlić się o dobre urodzaje w naszej parafii oraz o zachowanie od klęsk żywiołowych.

6. W piątek pierwszy dzień nowenny do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. W sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwo czerwcowe. Po Mszy św. odmówimy Litanię i akt oddania Najśw. Sercu Pana Jezusa. Za pobożne odmówienie litanii można zyskać odpust cząstkowy.

8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Odpust w parafii Lubzina (suma odpustowa o godz. 11:00).

9. Także w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 8:00.

10. W sobotę, 1 czerwca, pielgrzymka-wycieczka w Góry Świętokrzyskie. Najpierw zatrzymamy się w miejscowości Święta Katarzyna, gdzie warto zobaczyć klasztor św. Katarzyny oraz Muzeum Minerałów i Skamieniałości (bilet zwykły 7 zł, bilet z niespodzianką 9 zł). Następnie przejedziemy do Świętego Krzyża. Tam zwiedzimy Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego (kościół, kaplica z relikwiami Krzyża Świętego, krypta Jeremiego Wiśniowieckiego, furta klasztorna, krużganki). Przewidziana jest także Msza św. W pielgrzymce będzie nam towarzyszył miejscowy przewodnik. Wyjazd spod kościoła o godz. 7:00, powrót – ok. 18:30. Proszę zaopatrzyć się w całodzienne wyżywienie. Gdyby ktoś z zapisanych uczestników nie mógł jechać, to proszę o zgłoszenie, gdyż jest przygotowana dodatkowa lista chętnych.

11. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: W jaki sposób matki świętych przyczyniały się do świętości swych dzieci. Również tygodnik „Niedziela” publikuje artykuły związane z Dniem Matki. Dzieciom polecam majowe numery „Promyczka Dobra” i „Małego Gościa”.