Ogłoszenia5. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 19.05.2019

18 maja, 2019

1. Przeżywamy 5. Niedzielę Wielkanocną. Składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne. W przyszłą niedzielę składka również pozostaje w parafii.

2. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 10:00, dzieci z klasy IV będą obchodzić Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

3. Także dzisiaj przypada kolejny dzień comiesięcznej nowenny za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy o godz. 10:00 oddamy cześć bł. ks. Jerzemu przez ucałowanie jego relikwii.

4. We wtorek na nabożeństwo majowe i Mszę św. zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. VII. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. W czwartek dla kandydatów odbędzie się egzamin z wiedzy religijnej. Egzamin będzie w naszym kościele o godz. 14:30. Ks. egzaminator zaprasza także rodziców uczniów.

5. Sanktuarium Narodzenia NMP w Zawadzie zaprasza dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe oraz ich rodziców na wspólne dziękczynienie za przyjęty sakrament. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10:00.

6. Również w sobotę, 25 maja, w Korzeniowie odbędzie się młodzieżowa majówka. Gorąco zachęcam młodzież z naszej parafii do udziału w tym dekanalnym spotkaniu. Zapisać można się w zakrystii. Będzie zamówiony dekanalny autokar, który zabierze młodzież z poszczególnych parafii.

7. W niedzielę, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu o naszych kochanych Mamach, tych żyjących i tych, które już odeszły do Pana Boga. Niech naszym podziękowaniem będzie w tym dniu ofiarowana w ich intencji Komunia Święta.

8. Także w przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 10:00, zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny. Temat spotkania: „Parafia «Rodziną rodzin»”.

9. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy zaskakującą odpowiedź na pytanie: „Po co Pan Bóg stworzył człowieka?” oraz artykuł o ustanowionym właśnie pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu. Tygodnik „Niedziela” podejmuje sprawę profanacji Ikony Jasnogórskiej i próbuje odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak bolesne wydarzenia dzieją się w kraju uważanym na świecie za maryjny. Dzieciom polecam nowy numer „Małego Gościa” z dużym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej do pokolorowania.