Ogłoszenia4. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12.05.2019

11 maja, 2019

1. Dzisiejsza, 4. Niedziela Wielkanocna, obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele, czyli kwartalne dni modlitw o powołania. Składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. W przyszłą niedzielę składka na inwestycje parafialne.

2. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 11:00, nasza parafia będzie przeżywać uroczystość I Komunii Świętej. 12 dzieci po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swojego serca. Już teraz bardzo serdecznie dziękuję rodzicom za przygotowanie kościoła i placu wokół kościoła na tę wyjątkową uroczystość. W imieniu całej wspólnoty dziękuję za dar komunijny złożony dla parafii, którym jest ozdobna szarfa z napisem „Jezu Ufam Tobie”, wykonana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Szarfa zostanie umieszczona pod obrazem Jezusa Miłosiernego w ołtarzu bocznym. Od jutra dzieci będą przeżywać „biały tydzień”; w czwartek udadzą się w pielgrzymce dziękczynnej do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek święto św. Macieja Apostoła; w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski (jest to także dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża, któremu patronuje św. Andrzej Bobola); w sobotę wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego.

4. W środę pięciu aspirantów zostanie uroczyście przyjętych do grona ministrantów. Na Mszę św. w tym dniu zapraszam rodziców aspirantów i całą Liturgiczną Służbę Ołtarza.

5. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 10:00, dzieci z klasy IV będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej. Spotkanie dla dzieci i rodziców będzie we wtorek po wieczornej Mszy św. Okazja do spowiedzi dla dzieci, rodziców i najbliższych – codziennie pół godziny przed nabożeństwem majowym.

6. Także w przyszłą niedzielę, 19 maja, przypada kolejny dzień comiesięcznej nowenny za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy o godz. 10:00 oddamy cześć bł. ks. Jerzemu przez ucałowanie jego relikwii.

7. W sobotę, 1 czerwca, organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Świętym Krzyżu. W programie: Msza św., zwiedzanie zabytkowej furty klasztornej, krużganków, kościoła, kaplicy Oleśnickich z relikwiami Krzyża Świętego oraz krypty Jeremiego Wiśniowieckiego. Zapisy w kancelarii parafialnej.

8. Za sprzątanie i dekorację kościoła dziękuję rodzicom dzieci komunijnych. W przyszłą niedzielę proszę o przygotowanie kościoła rodziców dzieci, które będą przeżywać rocznicę I Komunii Św.

9. Sołtys wsi Skrzyszów informuje o upływającym terminie wpłaty drugiej raty podatku rolnego i od nieruchomości dnia 15 maja. Podatek będzie odbierany w świetlicy GCI w dniu 15 maja (środa) w godz. od 9:00 do 15:00. W innym terminie wpłatę można dokonać u sołtysa.

10. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o tajemnicach fatimskich. Czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły? Tygodnik „Niedziela” zamieszcza wywiad z kuzynem św. Matki Teresy z Kalkuty oraz przypomina rocznicę objawień w Fatimie. Dzieciom polecam majowy numer „Promyczka Dobra”.