Ogłoszenia3. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5.05.2019

4 maja, 2019

1. Dzisiejsza, 3. Niedziela Wielkanocna, przeżywana jest w Polsce jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna ona obchody Tygodnia Biblijnego w naszej ojczyźnie. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.

2. Zapraszam i zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie o godz. 17:30, a po nim Msza św.; w niedzielę – o godz. 15:00, następnie Msza św.

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów; w środę uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji.

4. Przyszła niedziela, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, to jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

5. W przyszłą niedzielę odpust w Pustkowie-Osiedlu z okazji św. Stanisława (suma o godz. 11:00).

6. Także w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 11:00, nasza parafia będzie przeżywać uroczystość I Komunii Świętej. Jest to uroczystość parafialna i rodzinna, dlatego proszę, aby ławki zarezerwowane pozostawić dla rodziców i chrzestnych. Spowiedź św. dla dzieci, rodziców i najbliższych będzie w sobotę o godz. 9:00.

7. Dzieci, które wykonały palmy na Niedzielę Palmową, mogą je odebrać dzisiaj wychodząc z kościoła, ponieważ od jutra będziemy przygotowywać dekoracje na uroczystość komunijną.

8. W sobotę, 1 czerwca, organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Świętym Krzyżu (Diecezja Sandomierska). Jest to najstarsze sanktuarium w Polsce. W programie m.in. zwiedzanie zabytkowej furty klasztornej, krużganków, kościoła, kaplicy Oleśnickich z relikwiami Krzyża Świętego oraz krypty Jeremiego Wiśniowieckiego. Zapisy w zakrystii do niedzieli, 26 maja, włącznie.

9. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: Na czym polega prawdziwy kult Matki Bożej oraz reportaż o kościółku Quo Vadis w Rzymie. Tygodnik „Niedziela” przybliża tajemnicę Biblii: jak czytać Słowo Boże, jak żyć Słowem Bożym na co dzień. Dzieciom polecam nowy numer „Promyczka Dobra” z biletami do parków rozrywki oraz „Mały Promyczek” z dominem „Kwiaty polskie”.