OgłoszeniaNIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 28.04.2019

27 kwietnia, 2019

1. W 2. Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. W naszej diecezji jest to również kolejna Niedziela Synodalna. Za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji lub przechowywanym w tabernakulum, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca świętego).

2. Składka przeznaczona jest na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne.

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele 75. Tydzień Miłosierdzia, przeżywany pod hasłem „Miłosierni miłosierdzia dostąpią”. Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

4. Także dzisiaj, po Mszy o godz. 10:00, zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny.

5. W miniony wtorek 27 kandydatów z naszej parafii przyjęło sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Leszka Leszkiewicza. W imieniu wspólnoty dziękuję młodzieży i rodzicom za dar złożony dla parafii z okazji bierzmowania, którym jest ufundowanie pięknych pozłacanych ram do obrazu Jezusa Miłosiernego w bocznym ołtarzu. Bóg zapłać! Bierzmowanych oraz rodziców zapraszam na dziękczynną Mszę św. za przyjęty sakrament, która zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10:00. Proszę również bierzmowanych o przygotowanie liturgii.

6. W nadchodzącym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy; we wtorek uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski (która ze względu na oktawę Zmartwychwstania Pańskiego została przeniesiona z 23 kwietnia); w środę wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika (odpust w parafii Pustków, suma odpustowa o godz. 11:00); w piątek uroczystość NMP, Królowej Polski (odpust w Ostrowie, suma o 11:00); w sobotę wspomnienie św. Floriana.

7. W środę rozpoczniemy nabożeństwa majowe. W naszym kościele nabożeństwo majowe będzie w dni powszednie o godz. 17:30, a po nim Msza św.; w niedzielę – o godz. 15:00, następnie Msza św. Zapraszam do udziału w tym pięknym nabożeństwie maryjnym wszystkich parafian, szczególnie młodzież i dzieci.

8. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. – pół godziny przed nabożeństwem majowym. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8:00.

9. W piątek przypada uroczystość NMP, Królowej Polski. Msza św. o godz. 7:00, o 15:00 nabożeństwo majowe, a po nim druga Msza św. Składka na cele parafialne. W tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

10. W sobotę, w liturgiczne wspomnienie św. Floriana, swoje patronalne święto będą przeżywać strażacy. Msza św. w intencji strażaków zostanie odprawiona w sobotę, 4 maja, o godz. 16:00.

11. Za tydzień Niedziela Biblijna. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 8:00.

12. W sobotę, 18 maja, Akcja Katolicka organizuje wyjazd do Starego Sącza na uroczystości związane z rozpoczęciem peregrynacji obrazu i relikwii św. Jana Pawła II po Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej w naszej diecezji. Zapisy w kancelarii do środy włącznie.

13. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” reportaż o historii relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ukrytych w ścianie klasztornej kaplicy w Białymstoku. Tygodnik „Niedziela” przybliża tajemnicę Bożego Miłosierdzia.