OgłoszeniaNIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 21.04.2019

20 kwietnia, 2019

1. Przeżywamy największą uroczystość naszej wiary – Zmartwychwstanie Pańskie. Dzisiaj Msza św. jeszcze o godz. 10:00. Po Mszy – koronka do Bożego Miłosierdzia w ramach kolejnego dnia nowenny przed Świętem Miłosierdzia.

2. Najpiękniejsze nawet święto bez stosownej oprawy byłoby smutne i nieczytelne. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zewnętrznego i duchowego upiększenia Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych: ceremoniarzom i Liturgicznej Służbie Ołtarza; klerykowi Tomaszowi i nadzwyczajnemu szafarzowi Komunii Św., kantorom za śpiew Męki Pańskiej i psalmów; p. organiście i Chórowi Parafialnemu; osobom, które prowadziły adorację w czasie Triduum; strażakom za wartę przy Grobie Bożym i udział w procesji rezurekcyjnej; wszystkim niosącym feretrony; dekoratorkom za zbudowanie wymownej Ciemnicy i Grobu Pańskiego; rodzinom za przygotowanie kościoła; Jakubowi Bachórz za fotograficzną dokumentację uroczystości. Bóg zapłać! Dziękuję za ofiary złożone na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkim dziękuję za tak liczną modlitewną obecność w czasie Triduum Paschalnego.

3. Jutro drugi dzień świąt. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 i 15:00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00. Składka przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Papieską Akademię Teologiczną w Krakowie.

4. W Poniedziałek Wielkanocny rozpoczynamy także oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Z tej racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. We wtorek w parafii Lubzina, o godz. 15:30, młodzież z kl. III gimnazjum i z kl. VIII przyjmie sakrament bierzmowania. Kandydaci do bierzmowania wraz z rodzinami i świadkami gromadzą się w kościele w Lubzinie o godz. 15:00.

6. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszam wszystkich parafian, pragnących pogłębić swoją wiedzę z zakresu Pisma Świętego i Katechizmu Religii Katolickiej, na kolejną katechezę biblijną. Temat spotkania: „Biblijne i historyczne dowody na zmartwychwstanie Jezusa”.

7. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na potrzeby Caritas diecezjalnych. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

8. Także w przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 10:00, zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny. Temat spotkania: „Rodzina środowiskiem powołań do służby Bożej w Kościele”. W zakrystii są przygotowane materiały, z którymi zapoznajmy się wcześniej w celu owocniejszej dyskusji.

„Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim i weselmy”. Niech Zmartwychwstały Pan udzieli Wam wszelkich łask, niech Was obdarza pokojem, abyście wśród trosk niełatwego życia, czerpali siłę z wiary, która pozwala pokonać wszelkie trudności. Niech Chrystus da każdemu to, czego najbardziej potrzebuje: zdrowie chorym, radość smutnym, pojednanie skłóconym. On naprawdę zmartwychwstał! Tego z całego serca życzę Wam, Waszym Rodzinom i wszystkim przybyłym Gościom. Szczęść Wam Boże!