OgłoszeniaNIEDZIELA PALMOWA – 14.04.2019

13 kwietnia, 2019

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia. Składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna. W Wigilię Paschalną i w Niedzielę Wielkanocną składka pozostaje w parafii.

2. Wyjazd do chorych z okazji świąt wielkanocnych – w środę od godz. 8:00. Jeżeli są w parafii chorzy, których nie odwiedzam w I Piątki, a chcą skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię Świętą, proszę o zgłoszenie tych osób w zakrystii.

3. W Wielki Czwartek rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej, pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, o godz. 18:00. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22:00.

4. Wielki Piątek. Adoracja od godz. 8:00 do 17:00. O godz. 17:00 Droga Krzyżowa połączona z pierwszym dniem nowenny przed Świętem Miłosierdzia. O 18:00 rozpoczniemy celebrację wielkopiątkowej liturgii Męki Pańskiej. Po liturgii Wielkiego Piątku Gorzkie Żale i adoracja Pana Jezusa do godz. 22:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły (trzy posiłki, w tym jeden do syta) i abstynencja od pokarmów mięsnych. Obowiązek abstynencji od 14 lat, post ścisły od 18 do 60 lat. Zachęcam także do zachowania tradycyjnego postu w Wielką Sobotę. Ofiary składane przy adoracji krzyża są przeznaczone na miejsca kultu w Ziemi Świętej. Postarajmy się także przyozdobić na Wielki Piątek krzyże przydrożne, krzyż misyjny oraz krzyże w naszych domach.

5. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Bożym od godz. 8:00 do 14:00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o 9:00, 10:00 i 11:00. Dzieci, które mają Skarbonki Miłosierdzia, będą mogły je składać w koszyczku przy ołtarzu. Celebrację Wigilii Paschalnej Wielkiej Nocy rozpoczniemy o godz. 19:00 od poświęcenia ognia i Paschału przed kościołem. Następnie Liturgia Eucharystyczna. Kościół będzie otwarty od godz. 18:00. Na Wigilię Paschalną zabierzmy ze sobą świece.

6. Program adoracji w Triduum: WIELKI CZWARTEK: 20:00 – Róże Żywego Różańca; 21:00 – młodzież szkół średnich, studiująca i pracująca. WIELKI PIĄTEK: 8:00 – Czekaj; 9:00 – Budzyń; 10:00 – Podlesie Ostrowskie; 11:00 – Podlesie Paszczyńskie; 12:00 – Centrum Wsi; 13:00 – dzieci szkolne; 14:00 – kandydaci do sakramentu bierzmowania; 15:00 – adoracja w ciszy; 21:00 – Rada Parafialna, Akcja Katolicka, Chór Parafialny.

7. Okazja do spowiedzi św. – podczas adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Grobie.

8. Proszę, aby strażacy, zgodnie z tradycją, podjęli wartę honorową przy Grobie i zadbali o ognisko na sobotnią liturgię.

9. Procesja Rezurekcyjna – w niedzielę o godz. 6:00. Przygotujmy figury i feretrony: figurę Serca Pana Jezusa – Róże Różańcowe, św. Faustyny – kandydaci do sakramentu bierzmowania, MB Fatimskiej – wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas, MB Częstochowskiej – harcerki, baldachim – strażacy. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6:00 i 10:00.

10. „Gość Niedzielny” i tygodnik „Niedziela” wyjaśniają znaczenie i sens trzech wielkich dni – Triduum Sacrum. Dzieciom polecam nowy numer „Małego Gościa” ze znanymi i lubianymi piosenkami Arki Noego.

11. Grupa Apostolska z Ostrowa zaprasza na Misterium Męki Pańskiej. Misterium będzie można obejrzeć w dzisiejszą niedzielę, o godz. 19:00, na stadionie sportowym w Ostrowie.