Ogłoszenia5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7.04.2019

6 kwietnia, 2019

1. Przeżywamy 5. niedzielę Wielkiego Postu. Składka przeznaczona na cele diecezjalne.

2. W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek odbędzie się w naszej parafii spowiedź wielkopostna. Spowiedź będzie w godzinach od 15:00 do 17:00.

4. W piątek, 12 kwietnia, zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w plenerze. O godz. 18:00 Msza św., po Mszy rozpoczniemy Drogę Krzyżową w kościele. Następnie wyjdziemy w stronę szkoły, przejdziemy obok sklepu Bomir na cmentarz i zakończymy przy krzyżu na placu kościelnym. Na nabożeństwo zabierzmy duży krzyż, świece i lampiony. O bezpieczne przeżycie Drogi Krzyżowej proszę strażaków z OSP.

5. Spotkanie dla dzieci należących do scholi parafialnej – w sobotę, o godz. 13:00.

6. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm przed Mszą o godz. 10:00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna. Po Mszy św. odbędzie się konkurs na najładniejszą palmę (wykonaną w całości ręcznie) i palmę najwyższą (ozdobioną przynajmniej do połowy wysokości).

7. W Roku Jubileuszowym upiększamy wnętrze kościoła. Zostały wykonane nowe pozłacane rama do głównych obrazów w ołtarzach bocznych. Będziemy również wymienić rama w czterech podłużnych tryptykach znajdujących się po bokach obrazów. Rama do trzech tryptyków mają już swoich fundatorów. Jeśli któraś rodzina chciałyby ufundować czwarty tryptyk, to proszę o skontaktowanie się ze mną. Planujemy kolejne prace we wnętrzu kościoła. O tych pracach poinformuję Was po świętach, po spotkaniu z Radą Parafialną.

8. Dzisiaj, w godz. od 8:00 do 16:00, odbywają się wybory sołtysa. Lokal wyborczy znajduje się w szkole podstawowej. Zachęcam do licznego udziału w wyborach sołtysa na pięcioletnią kadencję.

9. Grupa Apostolska z Ostrowa zaprasza na Misterium Męki Pańskiej. Misterium będzie można obejrzeć w przyszłą niedzielę, 14 kwietnia, o godz. 19:00, na stadionie sportowym w Ostrowie.

10. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” płyta z filmem Ignacy Loyola – historia dramatycznych i przełomowych momentów z życia świętego jezuity. Tygodnik „Niedziela” zaprasza do Muzeum Katyńskiego w Warszawie, w którym zgromadzono 40. tys. pamiątek po polskich oficerach zamordowanych przez NKWD. Dzieciom polecam „Promyczek Dobra” z rzeżuchą na stół wielkanocny oraz „Mały Promyczek” z plakatem i naklejkami na Wielki Tydzień.