Ogłoszenia4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31.03.2019

30 marca, 2019

1. Przeżywamy 4. niedzielę Wielkiego Postu, która w liturgii nazywana jest „Letare” – „Raduj się, Jerozolimo”. W naszej diecezji to kolejna Niedziela Synodalna. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne.

2. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę i w czwartek – pół godziny przed Mszą św., w piątek – od godz. 16:00. Wyjazd do chorych w piątek od 8:00.

3. W czwartek na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie formacyjne zapraszam młodzież z kl. VIII i III gimnazjum oraz ich rodziców. Młodzieży zostaną poświęcone i wręczone krzyżyki bierzmowanych. W piątek spotkanie dla kandydatów z kl. VII.

4. W sobotę zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 7:00 Msza św., po Mszy – Różaniec wynagradzający.

5. W niedzielę – z racji I niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 8:00.

6. Także w przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 10:00 zapraszam dzieci z kl. III, przygotowujące się do I Komunii Św., oraz ich rodziców, w ramach kolejnego spotkania formacyjnego.

7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św., Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:00 i w niedzielę po Mszy o godz. 8:00, Gorzkie Żale w niedzielę o 14:30.

8. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszam na spotkanie organizacyjne członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

9. Akcja Katolicka z Brzeźnicy organizuje w dniach 24 – 26 maja wycieczkę do Lwowa i Drohobycza. Koszt: 460 zł. Szczegółowy program wycieczki wraz z informacją o zapisach – do pobrania w zakrystii.

10. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” artykuł o naszej uroczystości jubileuszowej oraz praktyczny dodatek zdrowotny Ziołowa apteczka na wiosnę. Tygodnik „Niedziela” – w 14. rocznicę śmierci Jana Pawła II – przypomina wiersz Gałczyńskiego Modlitwa za pomyślny wybór papieża, który został odczytany jako proroczy. Dzieciom polecam nowy numer „Promyczka Dobra” z rzeżuchą na stół wielkanocny oraz „Mały Promyczek” z plakatem i naklejkami na Wielki Tydzień.