Ogłoszenia3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24.03.2019

23 marca, 2019

1. Przeżywamy 3. niedzielę Wielkiego Postu. Składka przeznaczona jest na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę składka również pozostaje w parafii.

2. W sobotę przeżyliśmy Odpust Jubileuszowy. Dzisiaj pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim parafianom za udział w głównej uroczystości jubileuszowej. Dziękuję za przygotowanie uroczystości: Liturgicznej Służbie Ołtarza, ceremoniarzom, kl. Tomaszowi, chórowi, p. organiście, Ochotniczej Straży Pożarnej, pocztom sztandarowym OSP i szkoły podstawowej, niosącym feretrony, dekoratorkom za przygotowanie kościoła i sali w Domu Strażaka, paniom z Podlesia Ostrowskiego za pielęgnację zieleni na placu przykościelnym. Dziękuję p. Zbigniewowi Rokosz, właścicielowi firmy „Trans-Star” z Ocieki za nieodpłatne użyczenie zwyżki do zawieszenia banera jubileuszowego na frontonie wieży, oraz panom: Stanisławowi Czaja, Kostkowi Domek, Dominikowi Kamińskiemu, Henrykowi Kuraś, Bartkowi Wodzie za wiele godzin poświęconych przy pracach dekoracyjnych i remontowych. Dziękuję paniom ze Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet i z Rady Parafialnej za pomoc w przygotowaniu obiadu odpustowego dla zaproszonych gości i dostarczenie placków. Na jubileuszowy odpust zostały wykonane nowe pozłacane rama do obrazów w bocznych ołtarzach. Za ich wykonanie dziękuję panom: Robertowi Pociask i Jackowi Kluk. Mamy również nowy piękny chodnik, który dla naszego kościoła ufundowali: Wójt Gminy Ostrów Grzegorz Ożóg, dyrektor szkoły Andrzej Ziajor, sołtys Andrzej Budzik, Radny Grzegorz Guzek. Bóg zapłać! W przygotowanie uroczystości włączyło się wiele osób, które służyły radą, pomogli finansowo, poświęcili swój czas. Tym bardziej im dzisiaj z całego serca dziękuję. Dziękuję za wszystkie ofiary, które złożyliście w kopertach na pokrycie kosztów związanych z rekolekcjami i odpustem.

3. W poniedziałek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu podczas Mszy św. odbędzie się przyjęcie chętnych osób do Duchowej Adopcji. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Przy bocznym ołtarzu jest wyłożona Księga Duchowej Adopcji, do której można się wpisywać. Są również do pobrania legitymacje Duchowej Adopcji.

4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:00 i w niedzielę po Mszy o godz. 8:00, Gorzkie Żale w niedzielę o 14:30.

5. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszam parafian, pragnących pogłębić swoją wiedzę z zakresu Pisma Świętego, na kolejną katechezę biblijną. Tematem spotkania będzie „Przypowieść o synu marnotrawnym” (Ewangelia z najbliższej niedzieli). Po spotkaniu wybierzemy nowy Zarząd Akcji Katolickiej, gdyż kadencja dotychczasowego Zarządu dobiegła końca z dniem 31 grudnia.

6. Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne Ile jest warta twoja obrączka, które odbędą się w dniach 29 – 31 marca w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania OPOKA w Starym Sączu. Szczegóły na afiszu w gablocie.

7. W zakrystii ostatnie „paschaliki” na stół wielkanocny (ofiara 5 zł).

8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy bardzo przydatny nie tylko w Wielkim Poście dodatek – rachunek sumienia, który pomoże dobrze przygotować się do spowiedzi. W tygodniku „Niedziela”: Życie nie dla każdego. Połowa Polaków popiera ochronę życia ludzkiego. Niestety, publiczne media pomijają ten temat milczeniem, a media lewicowe lansują postulaty proaborcyjne. Dzieciom polecam „Małego Gościa” z naklejkami do kalendarza wielkopostnego oraz „Promyczek Dobra” z Drogą Krzyżową.