Ogłoszenia2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2019

16 marca, 2019

1. Przeżywamy 2. niedzielę Wielkiego Postu. W naszej parafii jest to niedziela rekolekcyjna. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę składka również pozostaje w parafii.

2. Dzisiejsza niedziela to Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji – jak co roku – organizowana jest po Mszach św. zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny. O przeprowadzenie zbiorki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

3. We wtorek, 19 marca, przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszam uczniów, wychowawców i nauczycieli naszej szkoły, po południu o 17:00 – wszystkich parafian i czcicieli św. Józefa.

4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:00 i w niedzielę po Mszy o godz. 8:00, Gorzkie Żale w niedzielę o 14:30. Zachęcam do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach pasyjnych.

5. W zakrystii są rozprowadzane „paschaliki” na stół wielkanocny (ofiara 5 zł).

6. W sobotę, 23 marca, będziemy przeżywać główną uroczystość jubileuszową – Odpust Parafialny. Mszy św. odpustowej o godz. 11:00 będzie przewodniczył ks. biskup Leszek Leszkiewicz. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian na tę szczególną Mszę św. O ubogacenie liturgii proszę członków chóru parafialnego. Poczty sztandarowe niech ustawią się przy ołtarzach bocznych. Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Proszę o przygotowanie figur i feretronów: figurę Serca Pana Jezusa – Róże Różańcowe, św. Faustyny – kandydatów do sakramentu bierzmowania, MB Fatimskiej – wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas, MB Częstochowskiej – harcerki, baldachimu – strażaków. Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w głównej uroczystości jubileuszowej o godz. 11:00, zostanie odprawiona recytowana Msza św. o godz. 7:00. Zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich parafian o czynne włączenie się w przygotowanie kościoła na uroczystość jubileuszową: dokładniejsze posprzątanie, oczyszczenie ścian z pajęczyn, zawieszenie flag na zewnątrz kościoła. Generalne porządki rozpoczniemy w czwartek o godz. 16:00.

7. W poniedziałek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu podczas Mszy św. odbędzie się przyjęcie chętnych osób do Duchowej Adopcji. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Przy bocznym ołtarzu jest wyłożona Księga Duchowej Adopcji, do której można się wpisywać. Są również do pobrania legitymacje Duchowej Adopcji.

8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” drugi odcinek wielkopostnej Droga Krzyża – o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwego osądzania. W tygodniku „Niedziela” opowieści o patronie mężczyzn: Niezawodny święty Józef. Dzieciom polecam nowy numer „Małego Gościa” z naklejkami do kalendarza wielkopostnego oraz „Promyczek Dobra” z Drogą Krzyżową.