Ogłoszenia1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2019

9 marca, 2019

1. Przeżywamy 1. niedzielę Wielkiego Postu. Składka przeznaczona jest na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę składka również pozostaje w parafii. Z tych składek pokryjemy koszty związane z organizacją rekolekcji i Odpustu Parafialnego.

2. Dzisiaj rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca NMP. W Roku Jubileuszowym gorąco zachęcam do uczestnictwa w nowennie, aby za wstawiennictwem św. Józefa wypraszać łaski dla nas, naszych rodzin i całej parafii.

3. Również dzisiaj, po Mszy o godz. 10:00, zapraszam na spotkanie Radę Parafialną w celu omówienia uroczystości odpustowej.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek o 17:00 Droga Krzyżowa, w niedzielę po Mszy o godz. 8:00 Droga Krzyżowa, o 14:30 Gorzkie Żale. Zachęcam do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach pasyjnych.

5. Przyszła niedziela to Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji – jak co roku – organizowana jest po Mszach św. zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny. O przeprowadzenie zbiorki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

6. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego wystawiona jest skarbonka na kwiaty i dekoracje do Grobu Bożego.

7. Od dzisiejszej niedzieli w zakrystii są rozprowadzane „paschaliki” na stół wielkanocny (ofiara 5 zł).

8. W sobotę, 23 marca, będziemy przeżywać główną uroczystość jubileuszową – Odpust Parafialny. Mszy św. odpustowej o godz. 11:00 będzie przewodniczył ks. biskup Leszek Leszkiewicz. Do wszystkich małżeństw i rodzin parafii w najbliższym czasie zostaną przekazane jubileuszowe zaproszenia na tę szczególną uroczystość. W imieniu własnym i Rady Parafialnej proszę o ich przyjęcie. Zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich parafian o czynne włączenie się w przygotowanie kościoła na uroczystość. W przyszłą niedzielę podam dni generalnego sprzątania.

9. W miniony czwartek, w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu, nasz rodak, kl. Tomasz Hamala, przyjął z rąk ks. biskupa posługę akolitatu, która uprawnia do udzielania Komunii Św. Kleryka Tomka i jego powołanie powierzam Waszej modlitwie.

10. Sołtys wsi Skrzyszów informuje o upływającym terminie wpłaty pierwszej raty podatku rolnego i od nieruchomości dnia 15 marca. Podatek będzie odbierany w świetlicy GCI w dniach: 13, 14 i 15 marca (środa, czwartek, piątek) od 10:00 do 15:30. W innym terminie wpłatę można dokonać u sołtysa.

11. „Gość Niedzielny” rozpoczyna cykl artykułów Droga Krzyża. Wielkopostną drogę rozpoczynamy w Ogrójcu. To tam Jezus nauczył nas nie dyskutować z ciemnością. Tygodnik „Niedziela” zamieszcza szereg artykułów przybliżających okres Wielkiego Postu. Dzieciom nadal polecam „Małego Gościa” z kalendarzem na Wielki Post oraz nowy numer „Promyczka Dobra” z Drogą Krzyżową i „Mały Promyczek” z arką Noego do samodzielnego złożenia.

12. W najbliższy piątek rozpoczniemy w parafii Rekolekcje Jubileuszowe. Rekolekcje poprowadzi ks. Józef Młyński, wykładowca na Uniwersytecie Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

NIECH W NASZYCH SERCACH PŁONIE OGIEŃ JEGO MIŁOŚCI

Program Rekolekcji Jubileuszowych

PIĄTEK (15 marca)

8:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich.

10:00 – Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci w kościele.

15:00 – Msza św. dla chorych z udzielaniem sakramentu chorych.

17:30 – Droga Krzyżowa.

18:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich.

SOBOTA (16 marca)

8:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich.

14:30 – Wyjazd do chorych z posługą sakramentalną.

14:30 – 18:00 SPOWIEDŹ PARAFIALNA.

18:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjna dla wszystkich.

NIEDZIELA (17 marca)

8:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich.

10:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich.

14:30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

15:30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich.

PONIEDZIAŁEK (18 marca)

15:00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną i błogosławieństwem na zakończenie rekolekcji (tylko dla tych, którzy nie mogą przyjść na godz. 18:00).

18:00 – Msza św. z kazaniem dla RODZICÓW Z DZIEĆMI (dla dzieci od kl. 1 do 8 to kolejna nauka rekolekcyjna) i z dziadkami z krótką adoracją (Jezus chce nas wysłuchać i uzdrowić).