Ogłoszenia8. NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.03.2019

2 marca, 2019

1. Przeżywamy 8. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę składka pozostaje w parafii.

2. Dzisiaj adorujemy Pana Jezusa w ramach Nabożeństwa 40-godzinnego. W Roku Jubileuszowym chcemy wynagrodzić za grzechy popełnione w małżeństwach i rodzinach parafii. Na 1. część adoracji (od 9:00 do 10:00) zapraszam Róże Żywego Różańca, wszystkich dorosłych i starszych. Na część 2: od 11:00 do 11:30 – dzieci z kl. III, przygotowujące się do I Komunii Św., oraz wszystkie dzieci szkolne, od 11:30 do 12:00 – kandydatów do sakramentu bierzmowania i młodzież szkół średnich, od 12:00 do 15:00 – wszystkich chętnych. Na część 3: od 16:00 do 18:00 – zapraszam parafian, którzy pragną w ciszy i skupieniu porozmawiać z Jezusem.

3. W poniedziałek przypada święto św. Kazimierza, Królewicza.

4. W najbliższą środę, 6 marca, rozpoczyna się okres Wielkiego Postu i czas Komunii Św. Wielkanocnej. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00 i 17:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta (od 18 do 60 lat) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat). Składka ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na cele charytatywne.

5. Także w środę, po wieczornej Mszy św., spotkanie dla rodziców dzieci z kl. IV, które w tym roku obchodzą rocznicę I Komunii Św.

6. W okresie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 17:00 i w niedziele po Mszy o godz. 8:00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o 14:30. Kazania pasyjne w tym roku wygłosi ks. Paweł Kasperowicz, wikariusz z Pustkowa-Osiedla. Zachęcam parafian do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

7. W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 8:00, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca NMP.

8. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 10:00, zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską w celu omówienia uroczystości odpustowej.

9. Przed nami czterodniowe rekolekcje i Odpust Parafialny – główna uroczystość jubileuszowa. Zwracam się do Was z serdeczną prośbą o ofiarność na pokrycie kosztów związanych z organizacją zarówno rekolekcji jak i Odpustu Parafialnego.

10. W Roku Jubileuszowym pragniemy upiększyć wnętrze kościoła. Obecnie wykonywane są nowe pozłacane rama do głównych obrazów w ołtarzach bocznych, które ufunduje młodzież z okazji przyjęcia sakramentu bierzmowania. Chcemy również wymienić rama w czterech podłużnych tryptykach znajdujących się po bokach obrazów. Jeśli rodziny z parafii chciałyby ufundować poszczególne rama, to proszę o skontaktowanie się ze mną.

11. Do połowy marca zostały przedłużone zapisy na trzydniową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

12. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Skrzyszowie ogłasza zapisy dzieci do przedszkola i oddziału przedszkolnego w dniach od 5 do 29 marca, a do klasy I – od 7 marca do 12 kwietnia. Szczegółowe informacje na stronie internetowej placówki i w Regulaminie Rekrutacyjnym wywieszonym na tablicy ogłoszeń w szkole.

13. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: Pęknięte serce, czyli o prawdziwej miłości Jezusa do Kościoła, który – choć składa się z grzeszników – jest Jego Oblubienicą. W tygodniku „Niedziela”: Popielcowa brama do zmartwychwstania. Dzieciom polecam „Małego Gościa” z kalendarzem na Wielki Post.