Ogłoszenia7. NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.02.2019

23 lutego, 2019

1. Przeżywamy 7. niedzielę zwykłą. W naszej diecezji jest to kolejna niedziela synodalna. Składka przeznaczona na inwestycje parafialne. W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne.

2. W ubiegłą niedzielę wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzili zbiórkę do puszek na operację dla 12-letniej Patrycji. Rodzice dziecka składają serdeczne podziękowanie za hojny dar serca. W dowód wdzięczności rodzice zamówili Mszę św. w intencji wszystkich ofiarodawców, która zostanie odprawiona w niedzielę, 3 marca, o godz. 10:00.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek na Mszę św. o godz. 17:00 i spotkanie formacyjne zapraszam młodzież z kl. VIII i III gimnazjum oraz ich rodziców. Młodzieży zostaną poświęcone i wręczone modlitewniki bierzmowanych. W piątek spotkanie dla kandydatów z kl. VII.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę i w czwartek – pół godziny przed Mszą św., w piątek – od godz. 16:00. Wyjazd do chorych w piątek od 8:00.

6. W sobotę zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Pierwszych Sobót Miesiąca. O 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu (modlitwa indywidualna w ciszy, okazja do spowiedzi), o 16:30 Różaniec wynagradzający, następnie Msza św.

7. W przyszłą niedzielę – z racji I niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 8:00.

8. Także w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Nabożeństwo 40-godzinne. W Roku Jubileuszowym chcemy wynagrodzić Panu Jezusowi za grzechy popełnione w małżeństwach i rodzinach parafii. Na 1. część adoracji (od 9:00 do 10:00) zapraszam Róże Żywego Różańca, wszystkich dorosłych i starszych. Na część 2: od 11:00 do 11:30 – dzieci z kl. III, przygotowujące się do I Komunii Św., oraz wszystkie dzieci szkolne, od 11:30 do 12:00 – kandydatów do sakramentu bierzmowania i młodzież szkół średnich, od 12:00 do 15:00 – wszystkich chętnych. Na część 3: od 16:00 do 18:00 – zapraszam parafian, którzy pragną w ciszy i skupieniu porozmawiać z Jezusem.

9. W miniony wtorek zawiesiliśmy banery jubileuszowe, które przez ten rok będą ozdabiać nasz kościół od zewnątrz. Serdecznie dziękuję strażakom, którzy poświęcili swój czas i do późnych godzin wieczornych zawieszali banery. Dziękuję także p. organiście i p. Kostkowi za prace porządkowe przy otoczeniu kościoła. Bóg zapłać!

10. Pod chórem wyłożone są foldery z programem duszpasterskim na Rok Jubileuszowy w naszej parafii.

11. Do końca lutego trwają zapisy na trzydniową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. W kancelarii jest przygotowany program pielgrzymki.

12. Wójt Gminy Ostrów informuje, że w dniu 7 kwietnia odbędą się wybory sołtysów. Potrzebne informacje dotyczące wyborów można uzyskać w Urzędzie i na stronie internetowej Gminy. Zostały również rozplakatowane w poszczególnych sołectwach.

13. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: o nadzwyczajnych szafarzach Komunii Świętej oraz kościelny „savoir-vivre”, czyli jak zachować się w kościele. Tygodnik „Niedziela” zamieszcza rozmowę z lekarką, która asystowała przy ośmiu operacjach chirurgicznych Jana Pawła II, m.in. po zamachu w 1981 r. Dzieciom polecam „Małego Gościa” z kalendarzem na Wielki Post.