Ogłoszenia6. NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.02.2019

16 lutego, 2019

1. Przeżywamy 6. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. W przyszłą niedzielę składka pozostaje w naszej parafii.

2. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na rzecz naszej parafianki, 12-letniej Patrycji Stręk, którą czeka bardzo kosztowna operacja obydwóch bioder. W Roku Jubileuszowym mamy okazję na piękny czyn jubileuszowy. Zbiórkę przeprowadzają wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas.

3. Także dzisiaj, po Mszy o godz. 10:00, zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny. Temat spotkania: „Rodzina w potrzebie”.

4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w piątek święto Katedry św. Piotra, Apostoła; w sobotę wspomnienie św. Polikarpa.

5. We wtorek, 19 lutego, kolejny dzień comiesięcznej nowenny za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Na Mszę św. o godz. 17:00 zapraszam uczniów, wychowawców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły oraz wszystkich czcicieli bł. ks. Jerzego.

6. Także we wtorek, od godz. 14:00, będziemy zawieszać banery jubileuszowe, które przez ten rok będą ozdabiać nasz kościół od zewnątrz. Zwracam się z serdeczną prośbą do mężczyzn, którzy dysponują w tym dniu wolnym czasem, o pomoc w rozwieszeniu banerów. Potrzebne będą wiertarki udarowe. Strażaków proszę o użyczenie drabin do montażu banerów na fasadzie wieży i wokół zadaszenia nad wejściem głównym.

7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszam wszystkich parafian, pragnących pogłębić swoją wiedzę z zakresu Pisma Świętego i Katechizmu Religii Katolickiej, na kolejną katechezę biblijną. Tematem spotkania będzie „Przykazanie miłości nieprzyjaciół” (Ewangelia z najbliższej niedzieli).

9. W związku z odnotowaną w ostatnim czasie dużą liczbą zdarzeń komunikacyjnych z udziałem psów pozbawionych nadzoru ze strony właścicieli oraz mając na uwadze bezpieczeństwo osób, Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach przypomina, że obowiązkiem każdego właściciela psa jest jego zabezpieczenie na swojej posesji.

10. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: O modlitwie, bez której nie da się normalnie żyć i przez którą Bóg rozmnaża nasz czas. Tygodnik „Niedziela” publikuje wiersze o bł. ks. Jerzym Popiełuszce, których autorami są uczniowie liceum. Dzieciom polecam nowy numer „Małego Gościa” z kalendarzem na Wielki Post, który pomoże dobrze wykorzystać ten czas.