Ogłoszenia5. NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.02.2019

10 lutego, 2019

1. Przeżywamy 5. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona jest na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

2. Z racji liturgicznego wspomnienia NMP z Lourdes, które łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego, dzisiaj o godz. 15:00 zapraszam chorych i starszych na Mszę św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Od godz. 14:30 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Proszę o pomoc w dotarciu do naszej świątyni wszystkim chorym, niepełnosprawnym i seniorom.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 10:00, zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny. Temat spotkania: „Rodzina w potrzebie”. W zakrystii są przygotowane materiały, z którymi zapoznajmy się wcześniej w celu owocniejszej dyskusji.

5. Także w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz naszej parafianki, 12-letniej Patrycji Stręk, którą czeka bardzo kosztowna operacja obydwóch bioder (430 tys.). Rodzice dziecka zwracają się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe. Zbiórkę przeprowadzą wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas.

6. Miesiąc luty poświęcony jest modlitwom za konających. Na stoliku pod chórem przygotowane są foldery z informacjami, w jaki sposób możemy przyjść z pomocą konającym.

7. W ramach Roku Jubileuszowego organizujemy trzydniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Odwiedzimy także Gniezno, Licheń, Poznań i Ostrów Tumski. Pielgrzymka odbędzie się w dniach: 23 – 25 maja (czwartek – sobota). Całkowity jej koszt – 600 zł. Wszystkich chętnych parafian proszę o zapisywanie się w kancelarii do końca lutego i wpłacenie zaliczki 100 zł. W zakrystii są przygotowane bliższe informacje na temat pielgrzymki.

8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: Dlaczego Maryja płakała nad światem, czyli o orędziu Matki Bożej z Akity oraz nadprzyrodzonych wydarzeniach, które towarzyszyły objawieniom przez wiele lat. Smartfon gromadzi dane o właścicielu lepiej niż służby wywiadowcze. Tygodnik „Niedziela” przestrzega przed cybernarzędziami, które służą zdobywaniu informacji o nas. Dzieciom polecam „Małego Gościa” oraz nowy numer „Promyczka Dobra” z logicznym Tangramem i „Małego Promyczka” z maskami karnawałowymi.