Ogłoszenia4. NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.02.2019

3 lutego, 2019

1. Przeżywamy 4. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby parafii.

2. Rok Jubileuszowy, który przeżywamy w naszej parafii, to okazja do pogłębienia wiedzy z zakresu Pisma Świętego i Katechizmu Religii Katolickiej. Wszystkich parafian, pragnących pogłębić swoją wiedzę na temat wiary zapraszam na katechezę dzisiaj po Mszy o godz. 10:00.

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Agaty (błogosławieństwo chleba, wody i soli); w środę św. Pawła Miki i Towarzyszy.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą odmówimy po Mszy św. przed Panem Jezusem wystawionym w monstrancji.

5. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Msza wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17:00. Po Mszy św. modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 10:00 zapraszam dzieci i młodzież na Mszę św. szkolną ze specjalnym dla nich kazaniem. Podczas Mszy św. dzieciom z klasy III zostaną poświęcone i wręczone medaliki komunijne.

7. W poniedziałek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes, które łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 15:00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych zapraszam wszystkich chorym i starszych. Od godz. 14:30 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Proszę o pomoc w dotarciu do naszej świątyni wszystkim chorym, niepełnosprawnym i seniorom.

8. Serdeczne podziękowanie kieruję pod adresem dzieci, młodzieży i wszystkich parafian, którzy włączyli się w demontaż szopki bożonarodzeniowej i rozebranie choinek. Panu Robertowi Pociask dziękuję za wykonanie dwupoziomowej półki w prezbiterium na paramenty liturgiczne. Bóg zapłać!

9. Już dzisiaj pragnę Was poinformować, że w ramach Roku Jubileuszowego organizujemy trzydniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, gdzie znajduje się słynący łaskami obraz Świętej Rodziny (jego kopię mamy w naszym prezbiterium). Odwiedzimy także Gniezno, Licheń, Poznań i Ostrów Tumski. Pielgrzymka odbędzie się w dniach: 23 – 25 maja (czwartek – sobota). Wszystkich chętnych parafian proszę o zapisywanie się w kancelarii do końca lutego i wpłacenie zaliczki 100 zł. W zakrystii są przygotowane bliższe informacje na temat pielgrzymki.

10. Nasza parafianka, 12-letnia Patrycja Stręk, urodziła się z Zespołem Downa, niedoczynnością tarczycy, wrodzoną wadą serca i obustronnym zwichnięciem bioder. Patrycję czeka bardzo kosztowna operacja dwóch bioder (430 tys.). Rodzice dziecka zwracają się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe. Darowizny prosimy wpłacać na konto: Fundacja Dzieciom „Zdążyć Z Pomocą”, ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, nr konta: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, tytułem: 16641 Stręk Patrycja Wiktoria – Darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Aby przekazać 1 % podatku – w formularzu PIT należy wpisać: Numer KRS 0000037904. W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1 %” podać: 16641 Stręk Patrycja Wiktoria. W Roku Jubileuszowym mamy okazję na piękny czyn jubileuszowy.

11. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” obrazek z modlitwą rodziców za dzieci. W tygodniku „Niedziela”: Nie mów fałszywego świadectwa. Jak mówić, aby nie urazić, a jednocześnie wyrazić prawdę? Co oznacza określenie: „mowa nienawiści”. Dzieciom polecam „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” i „Małego Gościa”.