Ogłoszenia3. NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.01.2019

27 stycznia, 2019

1. Przeżywamy 3. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona jest na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne.

2. Rok Jubileuszowy, który przeżywamy w naszej parafii, to okazja do pogłębienia wiedzy z zakresu Pisma Świętego i Katechizmu Religii Katolickiej. Wszystkich parafian, pragnących pogłębić swoją wiedzę na temat wiary zapraszam na katechezy, które będą odbywać się w ramach spotkań Akcji Katolickiej. Pierwsza katecheza dzisiaj po Mszy o godz. 10:00.

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu; w środę święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie; w czwartek wspomnienie św. Jana Bosko.

4. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę i w czwartek – pół godziny przed Mszą św., w piątek – od godz. 16:00. Wyjazd do chorych w piątek od 8:00.

6. W czwartek na Mszę św. o godz. 17:00 i spotkanie formacyjne zapraszam młodzież z kl. VIII i III gimnazjum oraz ich rodziców. Młodzieży zostaną poświęcone medaliki – znak wiary chrześcijańskiej. W piątek spotkanie dla kandydatów z kl. VII.

7. W sobotę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. o godz. 8:00 i 10:00. Na liturgię przynosimy świece zwane gromnicami, które zostaną pobłogosławione, aby przez cały rok, zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów. Jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe w diecezji.

8. Również w sobotę, po Mszy o godz. 10:00, będziemy demontować szopkę bożonarodzeniową i rozbierać choinki. Zwracam się z prośbą do wszystkich, którzy dysponują wolnym czasem (dzieci, młodzież, dorośli), o pomoc w demontażu świątecznej dekoracji. Po wyniesieniu dekoracji – sprzątanie kościoła.

9. W przyszłą niedzielę – z racji I niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 8:00.

10. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wychodząc z kościoła możemy zabrać ulotkę informacyjną. W tym roku nasze PIT-y zostaną przygotowane przez urzędy skarbowe. Należy zatem sprawdzić czy w odpowiedniej rubryce znajduje się nr KRS naszej Caritas oraz kwota przekazywanego 1% podatku. Jeżeli tak nie jest, należy skorygować wystawiony PIT.

11. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” bezpłatny dodatek: film pt. „Bóg nie umarł 2” – opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania o istnienie Boga oraz o wolność sumienia. Druga część filmu, który porusza serca. Tygodnik „Niedziela” wiele miejsca poświęca Panamie, gdzie młodzi mówią Bogu: Tak! Dzieciom nadal polecam „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” i „Małego Gościa”.