Ogłoszenia2. NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.01.2019

20 stycznia, 2019

1. W 2. niedzielę zwykłą, przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne. W przyszłą niedzielę składka również pozostaje w parafii.

2. W 2. niedzielę zwykłą, przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne. W przyszłą niedzielę składka również pozostaje w parafii.

3. Dzisiaj, po Mszy o godz. 10:00, zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny oraz Parafialną Radę Duszpasterską.

4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Agnieszki; w czwartek św. Franciszka Salezego; w piątek święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła; w sobotę wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa.

5. W poniedziałek przypada Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych kochanych babciach i dziadkach, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana Boga. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą odmówimy po Mszy św. przed Panem Jezusem wystawionym w monstrancji.

7. Spotkanie scholi parafialnej w sobotę o godz. 13:30 w szkole podstawowej. Obecność dzieci obowiązkowa. Spotkanie związane jest z przygotowywaniem koncertu kolęd.

8. W tym roku przeżywamy 35-lecie erygowania naszej parafii i 10. rocznicę konsekracji kościoła. Rok Jubileuszowy to okazja do pogłębienia naszej wiedzy z zakresu Pisma Świętego i Katechizmu Religii Katolickiej. Wszystkich parafian, pragnących pogłębić swoją wiedzę na temat wiary zapraszam na katechezy, które będą odbywać się w ramach spotkań Akcji Katolickiej. Pierwsza katecheza w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00.

9. W minionym tygodniu zakończyłem w parafii odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Dziękuję za wszelkie przejawy życzliwości: podwożenie i odwożenie, życzliwe przyjęcie, za wskazówki duszpasterskie oraz za złożone ofiary, które przeznaczam na potrzeby naszej parafii i kościoła. Bóg zapłać!

10. Pozostając w atmosferze świąt Bożego Narodzenia Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Skrzyszowie oraz Wójt Gminy Ostrów zapraszają na Wystawę Bożonarodzeniową, która odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 w szkole podstawowej w Ociece.

11. Firma SZKOLTEX z Lublina organizuje obowiązkowe szkolenie skierowane do rolników w zakresie stosowania środków ochrony roślin (szkolenie chemizacyjne), które odbędzie się w poniedziałek, 28 stycznia, o godz. 10:30 w naszej szkole podstawowej. Kurs kończy się wydaniem zaświadczeń. Numery telefonów, pod którymi można zgłosić swoje uczestnictwo, podane są na afiszu w gablocie.

12. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” obrazek z modlitwą dziadków za wnuki. W tygodniku „Niedziela” o przygotowaniach do spotkania młodzieży z papieżem Franciszkiem w Panamie. Dzieciom polecam „Promyczek Dobra” (w środku naklejka z błogosławieństwem), „Mały Promyczek” z zegarem na Nowy Rok oraz nowy numer „Małego Gościa”, do którego dołączony jest obrazek z modlitwą wnuka za babcię i dziadka.