OgłoszeniaŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 13.01.2019

13 stycznia, 2019
 1. Przeżywamy święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę składka pozostaje w parafii.
 2. Dzisiaj w szkole podstawowej odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Seniorów. Spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 12:00 na hali sportowej. Msza św. w kościele o godz. 15:00 bez zmian.
 3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w czwartek wspomnienie św. Antoniego; w sobotę św. Józefa Sebastiana Pelczara.
 4. W piątek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 5. W sobotę, 19 stycznia, pierwszy dzień miesięcznej nowenny za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Na Mszę św. o godz. 7:00 zapraszam uczniów, wychowawców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły oraz wszystkich czcicieli bł. ks. Jerzego.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 10:00 zapraszam dzieci i młodzież na Mszę św. szkolną ze specjalnym dla nich kazaniem.
 7. Także w przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 10:00, odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego oraz Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Temat spotkania: „Towarzyszenie osobom żyjącym w związkach nieregularnych”. Omówimy również program duszpasterski oraz inwestycje finansowe na obecny rok.
 8. Program kolędy na najbliższy tydzień:
 • poniedziałek, godz. 15:00 – Centrum Wsi (od Stanisława Jaworka do Krzysztofa Orzech);
 • wtorek, godz. 15:00 – Centrum Wsi (od Marii Strzałka do Ryszarda Kani);
 • środa, godz. 15:00 – Centrum Wsi (od Kazimiery Zolowskiej do Włodzimierza Dąbrowskiego);
 • czwartek, godz. 15:00 – Centrum Wsi (od Konstantego Domek do Janusza Rudki);
 • piątek, godz. 15:00 – Centrum Wsi (od Lesława Przydział do Andrzeja Jewiarz);
 • sobota, godz. 8:00 – Centrum Wsi (od Wojciecha Bieszcz do Łukasza Stręk).
 1. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: Chrzest jako brama sakramentów – dlaczego jest najważniejszym i najpiękniejszym sakramentem. Dołączony jest również obrazek z modlitwą męża za żonę. Tygodnik „Niedziela” przypomina postać św. Joanny Beretty Molla, która świadomie ofiarowała swoje życie, by mogła się urodzić jej najmłodsza córka. Dzieciom polecam nowy numer „Promyczka Dobra” (w środku naklejka z błogosławieństwem) oraz „Mały Promyczek” z zegarem na Nowy Rok.