OgłoszeniaUROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 6.01.2019

6 stycznia, 2019
 1. Przeżywamy uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w tradycji Świętem Trzech Króli. Jest to równocześnie Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Poświęcenie złota, kadzidła i kredy po każdej Mszy św. (8:00, 11:00, 15:00). Składka przeznaczona jest na misje.
 2. U wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas można nabyć okolicznościowe zestawy na Święto Trzech Króli (już poświęcone). Zestaw zawiera węgielek, kadzidło i kredę. Cena zestawu – 2 zł. Każda dodatkowo złożona ofiara będzie naszym dofinansowaniem wycieczki dla dzieci za ich charytatywną działalność.
 3. Również dzisiaj przez naszą miejscowość przejdzie Orszak Trzech Króli. Orszak rozpocznie Msza św. o godz. 11:00. Następnie przejdziemy drogą powiatową w kierunku szkoły podstawowej, gdzie Orszak zakończy swój przemarsz. W imieniu organizatorów zapraszam do udziału w piątym już Orszaku Trzech Króli.
 4. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Składka na cele diecezjalne.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10:00 zapraszam dzieci z klasy III, przygotowujące się do I Komunii Św., oraz ich rodziców, na comiesięczne spotkanie formacyjne.
 6. Także w przyszłą niedzielę w szkole podstawowej odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Seniorów. Spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 12:00 na hali sportowej.
 7. Program kolędy na najbliższy tydzień:
 • poniedziałek, godz. 15:00 – Czekaj (od Bronisławy Boś do Mieczysława Głodek);
 • wtorek, godz. 15:00 – Czekaj (od Dariusza Zapał do Marka Ochał);
 • środa, godz. 15:00 – Czekaj (od Tomasza Mrzygłód do Mieczysława Draguły);
 • czwartek, godz. 15:00 – Czekaj (od Andrzeja Fąfary do Danuty Kurcz);
 • piątek, godz. 15:00 – Budzyń (od Heleny Budzik do Marka Cebulskiego);
 • sobota, godz. 8:00 – Budzyń (od Józefy Andreasik do Dariusza Żurka).
 1. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: O królach, którzy odwiedzili nowo narodzonego Jezusa oraz o pięknie życia w małżeństwie sakramentalnym. Dołączony jest również obrazek z modlitwą żony za męża. Tygodnik „Niedziela” przypomina drogę Trzech Króli do Betlejem.
 2. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Edward Karaś oraz Czesława Bieszcz, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13:00. Polećmy ich duszę Bożemu Miłosierdziu.